9 Aralık 2021 Masterchef Özeti: Son Dokunulmazlık Oyunu

9 Aralık Perşembe günü Masterchef'te haftanın son dokunulmazlığı oynandı. Peki, dokunulmazlığı hangi takım kazandı? İşte, 9 Aralık Masterchef Tarifleri ve Bölüm Özeti:
9 Aralık 2021 Masterchef Özeti: Son Dokunulmazlık Oyunu
07 Temmuz 2023, 14:14

Masterchef'te bu hafta haftanın ilk dokunulmazlığını mavi takım, ikinci dokunulmazlığı ise kırmızı takım kazanmıştı. Bunun üzerine Eren ve Görkem, eleme adayları olarak seçildi. Peki, haftanın son dokunulmazlığını kim kazandı? İşte, detaylar:


9 Aralık Masterchef Tarifleri


Haftanın son dokunulmazlık oyunu için 'Kilis yemekleri' konsepti belirlendi. Yarışmacılardan şişberek, kübbülmüşviyye, ekşili kebap, Kilis öccesi ve cennet çamuru hazırlamaları istendi. Verilen süre sonunda hazırlanan yemekler jürinin beğenisine sunuldu. Mavi takım, 24-11 üstünlükle son dokunulmazlığı kazandı.


Bireysel Dokunulmazlığı Kim Kazandı?


Kırmızı takım, bireysel dokunulmazlık için tekrar mutfağa girdi. Yarışmacılardan, sıfır atık projesi için kalan malzemeleri kullanarak yaratıcı bir yemek hazırlamaları istendi. Gecenin sonunda rakiplerini geride bırakan ve bireysel dokunulmazlığı kazanan isim, Burcu oldu. Haftanın 3. eleme adayı ise Mert seçildi.


Daha fazlası için masterchef tariflerine göz atın.

Benzer Yazılar

Lezzet Logo