ANASAYFA LEZZET'TEN HABERLER 1 ARALIK MASTERCHEF'TE ÇIKAN TARİFLER

1 ARALIK MASTERCHEF'TE ÇIKAN TARİFLER

1 Aralık Masterchef'te ödül oyununu kim kazandı? Ödül oyununda yarışmacılardan hangi yemekler istendi? İşte, 1 Aralık Masterchef yemekleri ve kazanan isim:
1 Aralık Masterchef'te Çıkan Tarifler

30 Kasım Masterchef'te haftanın yeni takımları kurulmuş, mavi takımın kaptanı Masterchef Özgül, kırmızı takımın kaptanı ise Masterchef Eray olarak belirlenmişti. Yarışmacılar, ödül oyunu için büyük bir mücadele verdi. Peki, ödül oyununu kim kazandı? İşte, detaylar:


1 Aralık Masterchef Yemekleri

Mehmet Şef, Danilo Şef ve Somer Şef, 25 bin liralık ödül oyunu için 'ciğer tarifleri' konseptini belirledi. 7 yarışmacı, ödül oyunu için mutfağa girdi. İlk aşamada yarışmacılardan Arnavut ciğeri yapmaları istendi. Sefa, verilen süre bittikten sonra tabağındaki bir malzemeyi attığı için ödül oyunundan diskalifiye edildi. Diğer yarışmacıların yemekleri şeflere sunuldu. Ödül oyunundan elenen ilk 2 isim Sefa ve Emir oldu. 


Kalan 5 yarışmacı ödül oyununun 2. aşamasına geçmeye hak kazandı. 2. aşamada yarışmacılardan ciğer şiş yapmaları istendi. Süre sonunda yemekler, şeflere sunuldu. Ödül oyunundan elenen 3. ve 4. isim Ebru ile Serhat oldu. Özgül, Eray ve Barbaros yarışa devam etti.


1 Aralık Masterchef Ödül Oyununu Kim Kazandı?

Şefler, Eray, Barbaros ve Özgül'den ödül oyununun son aşaması için Edirne tava ciğeri ve meyhane pilavı yapmalarını istendi. Yarışmacılar hazırladıkları ciğer ve pilavı şeflerin tadımına sundu. 1 Aralık Masterchef'te 25 bin tl'yi ve ödül oyununu kazanan kişi Eray Aksungur oldu.


Şunlara da göz atın;


Yeniliklerden haberdar olun!

Lezzet’ten sürekli haberdar olmak istiyorsanız e-posta adresinizi girerek kaydolun!