10 Farklı Yaz Meyveli Cheesecake

Cheeecake kıtır tabanı, peynirli harcı ile oldukça lezzetlidir. Sizler için 10 farklı yaz meyvesi ile hazırlanmış cheesecake tarifi derledik. İşte, birbirinden lezzetli 10 farklı yaz meyveli cheesecake:
10 Farklı Yaz Meyveli Cheesecake
26 Eylül 2022, 15:55

Ana malzemeleri peynir, bisküvi ve krema olan cheesecake, birçok farklı şekilde hazırlanabilir. Yapımında en çok krem peynir ve mascarpone peyniri kullanılır. Kreması göre isteğe göre limon, çilek, çikolata, portakal gibi soslarla hazırlanır. Aşlt katmanında bisküvilerden oluşan bir tabaka vardır. Bu tabaka genellikle yulaflı bisküviden hazırlanır. Sizler için yaz aylarınınn lezzetli meyvelerinden yapılan cheesecake tariflerini derledik. İşte, birbirinden lezzetli 10 farklı yaz meyveli cheesecake:


 1. Ananaslı Cheesecake

Ananaslı Cheesecake

Ananaslı tek porsiyonluk cheesecakelere bayılacaksınız. Tek porsiyonluk cheesecake görüntüsü ile dikkat çeker ve oldukça lezzetlidir. 


 1. Çilekli Pişmeyen Cheesecake

Çilekli pişmeyen cheesecake

Rafine şekersiz pişmeyen cheesecake hafif bir tatlı isteyenler için mükemmel bir tercihtir. Toz şeker yerine hurma, muz, çilek ve akçaağaç şurubu ile tatlandırılan bu cheesecake, pişirmeden kolayca hazırlanır.


 1. Kayısılı Ve Beyaz Çikolatalı Cheesecake

Kayısılı & beyaz çikolatalı cheese cake

Kayısılı, beyaz çikolatalı cheesecake enteresan görüntüsü ile oldukça sevilir. Sofralarınıza çok yakıaşcak bu tarifi hazırlayabilirsiniz. 


 1. Limon Kremalı Cheesecake Tart

Limon kremalı cheesecake tart

Klasik limon kremalı cheesecake'e farklı bir boyut kazandırmak isterseniz bu tarifi deneyebilirsiniz. Tart içerisine cheesecake harcı koyarak lezzetli bir tatlı hazırlayabilirsiniz. 


 1. Kalpli Ve Ahududulu Cheesecake

Kalpli ve ahududulu cheesecake

Ahududulu cheesecake'i kalpli şekilde hazırlamak ister misiniz? Sizler için mükemmel görüntülü cheesecaje tarifi verdik. Bu cheesecake sofralarınıza çok yakışacak. 


 1. Şeftalili Crumble Cheesecake

Şeftalili crumble cheesecake

Şeftalili crumble cheesecake görüntüsü ile diğer cheesecakelerden daha farklı bir görüntüye sahiptir. Mevsiminde lezzetli şeftalilieri bu şekilde değerlendirebilirsiniz. 


 1. Karadutlu Cheesecake

Karadutlu cheesecake


Karadutlu cheesecake hazırlamaya ne dersiniz? Karadutlar ile hazırlayacağınız cheesecake sofralarınıza çok yakışacak. 


 1. Frambuazlı Soğuk Cheesecake

Frambuazlı soğuk cheesecake

Frambuazlı soğuk cheesecake, pişirilmez ve soğuk olarak servis edilir. 


 1. Ahududulu Minyatür Cheesecake

Ahududulu minyatür cheesecake

Ahududulu minyatür cheesecake, lezzetli tabanı ile oldukça lezzetllidir. Ahududu yerine böğürtlen ile de bu tarifi yapabilirsiniz. 


 1. Kupta Vişneli Cheesecake


Kupta vişneli cheesecake hazırlamaya ne dersiniz? Porsiyonluk olarak hazırlanan cheesecake'in kreması pişmez. 


Şunlara da göz atın;

 1. Cheesecake tarifleri
 2. Fırınsız tatlı tarifleri
 3. Portakallı tatlı tarifleri
 4. Dünya tatlıları
Kategoriler

Benzer Yazılar

Lezzet Logo