2021 Masterchef 96. Bölüm Tarifleri ve Bölüm Özeti

Masterchef'te haftanın son dokunulmazlık oyunu oynandı. Dokunulmazlığı hangi takım kazandı? Bireysel dokunulmazlık kimin oldu? İşte, Masterchef 96. bölüm tarifleri ve özeti:
2021 Masterchef 96. Bölüm Tarifleri ve Bölüm Özeti
07 Temmuz 2023, 14:22

Masterchef'te haftanın ilk iki oyununu kırmızı takım kazanmış, mavi takımdan Rabia, Dilara, Hasan ve Sergen eleme adayı olarak potaya girmişti. Haftanın son dokunulmazlık oyununu hangi takım kazandı? İşte, detaylar:


Masterchef 96. Bölüm Tarifleri


Mehmet Şef, Somer Şef ve Danilo Şef'in jüriliğini üstlendiği Masterchef Türkiye'de haftanın son dokunulmazlık için, 'Karaman yemekleri' konsepti belirlendi. Yarışmacılardan sülüklü çorba, gıcıdık, ilisıra dolması, göbede ve guymak hazırlamaları istendi. Hazırlanan yemekler, jürinin beğenisine sunuldu. 

  1. Sülüklü çorba; mavi takım 3, kırmızı takım 4 oy aldı.
  2. Gıcıdık; mavi takım 5, kırmızı takım 2 oy aldı.
  3. İlisıra dolması; mavi takım 5, kırmızı takım 2 oy aldı.
  4. Göbede; mavi takım 4, kırmızı takım 3 oy aldı.
  5. Guymak; mavi takım 7, kırmızı takım 0 oy aldı.

Böylece mavi takım 24-11 üstünlükle haftanın son dokunulmazlık oyununu kazandı.


Bireysel Dokunulmazlığı Kim Kazandı?


Bireysel dokunulmazlık oyunu için, kırmızı takım mutfağa girdi. Yarışmacılardan divle obruk peyniri kullanarak yaratıcı bir tabak hazırlamaları istendi. Verilen süre sonunda en iyi tabağı hazırlayan ve bireysel dokunulmazlığı kazanan kişi, Eren oldu. Eren, 5. eleme adayı olarak Pelin'in ismini söyledi. Kırmızı takım, kendi aralarında oylama yaparak 6. eleme adayı olarak Emre'yi seçti.


Daha fazlası için masterchef tariflerine göz atın.

Benzer Yazılar

Lezzet Logo