2021 Masterchef 94. Bölüm Tarifleri ve Bölüm Özeti

Masterchef'in 94. bölümünde haftanın ilk dokunulmazlık oyunu oynandı. Dokunulmazlığı hangi takım kazandı? Eleme potasına kimler girdi? İşte, Masterchef 94. bölüm tarifleri ve bölüm özeti:
2021 Masterchef 94. Bölüm Tarifleri ve Bölüm Özeti
07 Temmuz 2023, 14:23

Masterchef'te bu hafta mavi takımın kaptanı Hasan, kırmızı takımın kaptanı ise Mert olarak belirlenmişti. Yeni takımların kurulmasının ardından, haftanın ilk dokunulmazlık oyunu oynandı. Peki, dokunulmazlığı hangi takım kazandı? İşte, detaylar:


Masterchef 94. Bölüm Tarifleri


Somer Şef, Danilo Şef ve Mehmet Şef'in jüriliğini üstlendiği Masterchef'te, kırmızı ve mavi takım dokunulmazlık oyunu için mutfağa girdi. Dokunulmazlık oyunu için 'Masterchef sütlü tatlılar' konsepti belirlendi. Yarışmacılardan, kadayıflı muhallebi, krem brüle, keşkül, krem karamel, sütlaç, supangle ve trileçe hazırlamaları istendi. Hazırlanan tatlılar şeflerin beğenisine sunuldu.

  1. Kadayıflı muhallebiyi, kırmızı takım kazandı.
  2. Krem brüleyi, kırmızı takım kazandı.
  3. Keşkülü, kırmızı takım kazandı.
  4. Krem karameli, kırmızı takım kazandı.
  5. Sütlacı, mavi takım kazandı.
  6. Supangleyi, mavi takım kazandı.
  7. Trileçeyi, mavi takım kazandı.

Böylece 4-3 üstünlükle ilk oyunu kırmızı takım kazandı.


Bireysel Dokunulmazlığı Kim Kazandı?


Mavi takım, bireysel dokunulmazlık oyunu için tekrar mutfağa girdi. Yarışmacılardan, Mehmet Şef'in imza yemeği olan 'yıldız' hazırlamaları istendi. Yarışmacılar, verilen süre sonunda hazırladıkları yemekleri şeflerin beğenisine sundu. Şeflerin verdiği karara göre, bireysel dokunulmazlığı kazanan isim Araz oldu. Araz, 1. eleme adayı olarak Rabia'yı seçti. Mavi takım, kendi aralarında yaptıkları oylamanın ardından 2. eleme adayı olarak Dilara'yı seçti.


Daha fazlası için masterchef yemeklerine göz atın.

Benzer Yazılar

Lezzet Logo