ANASAYFA LEZZETLİ HABERLER MASTERCHEF 2021 BÖLÜM ÖZETLERİ MASTERCHEF 88. BÖLÜM TARİFLERİ VE BÖLÜM ÖZETİ

MASTERCHEF 88. BÖLÜM TARİFLERİ VE BÖLÜM ÖZETİ

Masterchef Türkiye'de yarışmacılar kaptanlık oyunu için mücadele etti. Peki, yeni takım kaptanları kimler oldu? İlk oyunu hangi takım kazandı? İşte, Masterchef 88. bölüm tarifleri ve özeti:
Masterchef 88. Bölüm Tarifleri ve Bölüm Özeti

Masterchef'te Mustafa Ozan'ın vedasının ardından, yarışmacılar yeni bir haftaya başladı. Haftanın ilk gününde yapılan kaptanlık oyununu hangi takım kazandı? Yeni takımlar nasıl kuruldu? İşte, detaylar;

Masterchef 88. Bölüm Tarifleri

Haftanın ilk oyunu için yarışmacılar mutfağa girdi. Şefler, kaptanlık oyunu için yarışmacılardan 'lahmacun' hazırlamalarını istedi. Yarışmacılar, Antep lahmacun, tencerede lahmacun gibi farklı lahmacun çeşitlerini hazırladı. 45 dakika sonunda hazırlanan lahmacunlar, şeflerin beğenisine sunuldu. Şeflerin verdiği karara göre mavi takımın kaptanı, Tahsin olarak belirlendi. Tahsin, kırmızı takım kaptanı olarak Sergen'i seçti. Sergen ve Tahsin, haftanın yeni takımlarını belirlediler.

  • Mavi takım; Tahsin, Eren, Emre, Burcu, Mert, Azize, Rabia, Pelin.
  • Kırmızı takım; Sergen, Hasan, Araz, Dilara, Milhan, Safanur, Ateş.

İlk Eleme Adayı Kim Oldu?

Kaptanlık oyununda tabaklarını tamamlayamayan yarışmacılar, tekrar mutfağa girdi. Şefler, tabaklarını bitiremeyen yarışmacılar için ön eleme kuralını getirdi. Yarışmacılardan mıhlama ve mısır ekmeği hazırlamaları istendi. Gecenin sonunda ilk eleme adayı Mert olarak belirlendi. 


Daha fazlası için masterchef tarifleri sayfamıza göz atın.


Yeniliklerden haberdar olun!

Lezzet’ten sürekli haberdar olmak istiyorsanız e-posta adresinizi girerek kaydolun!