2021 Masterchef 81. Bölüm Tarifleri ve Bölüm Özeti

Masterchef 81. bölümünde haftanın son dokunulmazlık oyunu oynandı. Peki, 3. dokunulmazlığı hangi takım kazandı? Eleme adayları kimler oldu? İşte, detaylar:
2021 Masterchef 81. Bölüm Tarifleri ve Bölüm Özeti
07 Temmuz 2023, 14:25

Masterchef Türkiye'de bu hafta ilk iki oyunu mavi takım kazanmış, kırmızı takımdan Araz, Milhan, Mustafa ve Şükrü eleme adayları olarak belirlenmişti. Haftanın son dokunulmazlık oyunu için yarışmacılar mutfağa girdi. Peki, 3. dokunulmazlık oyununu hangi takım kazandı? İşte, detaylar:


Masterchef 81. Bölüm Tarifleri


Somer Şef, Mehmet Şef ve Danilo Şef'in jüriliğini üstlendiği Masterchef Türkiye'de, haftanın son dokunulmazlık oyunu için 'evlere servis, jürimiz izleyicilerimiz' konsepti belirlendi. Yarışmacılardan kabak çiçeği dolması, tepsi içli köfte, islim kebabı, haşhaşlı revani tarifi istendi. 

  1. Kabak çiçeği dolması: 9-0 mavi takım kazandı.
  2. Tepsi içli köfte: 7-2 mavi takım kazandı.
  3. İslim kebabı: 6-3 mavi takım kazandı.
  4. Haşhaşlı revani: 5-4 mavi takım kazandı.

Böylece 27-9 üstünlükle son dokunulmazlık oyununu mavi takım kazandı.


Bireysel Dokunulmazlığı Kim Kazandı?


Kırmızı takım yarışmacılarından, kerevizli yemekler hazırlamaları istendi. Gecenin sonunda, yarışmacıların hazırladıkları yaratıcılık yemekleri şeflerin beğenisine sunuldu. Rakiplerini geride bırakarak dokunulmazlığı kazanan isim, Emre Büber oldu. Emre, 5. eleme adayı olarak Ateş'i seçti. Kırmızı takım, 6. eleme adayı için oylama yaptı. Verilen oylara göre haftanın son eleme adayı Safanur oldu.


Daha fazlası için masterchef tariflerine göz atın.

Benzer Yazılar

Lezzet Logo