Kıymalı Börek Tarifleri: 10 Farklı Kıymalı Börek Tarifi

Kahvaltıdan akşam yemeğine servis edilebilen börek her türlü iç harçla hazırlanabilir. Bugün sizler için kıymalı börek tariflerini derledik. İşte, birbirinden lezzetli, 10 farklı kıymalı börek tarifi:
Kıymalı Börek Tarifleri: 10 Farklı Kıymalı Börek Tarifi
17 Ekim 2022, 14:36

Börek, Türkler’le birlikte Orta Asya’dan Anadolu’ya göç etmiş, bu arada yolda yeniliklere uğramış, sonra Osmanlı’yla Balkanlar’a yönelerek çok kültürlü, uzun tarihli ve global bir yiyecek haline gelmiştir. Türk mutfağının vazgeçilmezi haline gelen börek, pratik yapımıyla her öğünde tüketilebilir. Kahvaltıdan akşam yemeğine servis edilebilen börek her türlü iç harçla hazırlanabilir. Bugün sizler için kıymalı börek tariflerini derledik. İşte, birbirinden lezzetli, 10 farklı kıymalı börek tarifi:


 1. Soğanlı Ve Kıymalı Börek


Bol soğanlı, kıymalı harç kendi hazırladığınız börek hamuruna sarılarak pişirilir. Çıtır çıtır lezzetli bir börek için bu tarifi deneyebilirsiniz. 


 1. Beşamel Soslu Kıymalı Börek

Beşamel soslu kıymalı börek

Hazır ekmek hamurunun içerisine harç ve beşamel sos koyularak hazırlanan bu tarif ana öğünlerinizde tüketilebilir. 


 1. Kıymalı Muska Börek


İsmini görünümünden alan muska böreği, Uşak mutfağında sık sık tüketilen börek çeşitlerinden biridir. İç harcı kıyma ile doldurulan muska böreği, çörek otu ve susam ile zenginleştirilir.


 1. Tahinli Kıymalı Börek


Tahinli ve kıymalı börek kulağa farklı gelsede lezzetine bayılacaksınız. Tepsi de hazırlanan bu börek sofralarınıza çok yakışacak. 


 1. Cevizli Kıymalı Börek


İç harcına bayılacağınız bir tarif önerisi ile geldik. Soğan, ceviz, nar ekşisi, maydanoz ve kıyma birbirine çok yakışacak. 


 1. Kıymalı Börek


Kıymalı börek soğan ve kıymalı iç harcı ile oldukça lezzetlidir. Nefis iç harcı ve çıtır hamuru ile sofraların baş tacı olacak bir tarif.


 1. Bademli Ve Kıymalı Börek


Bademli ve kıymalı börek file badem ile hazırlanır. Tepsi böreği lezzetli börek çay saatlerinizde servis edilebilir. 


 1. Yeşil Zeytinli Ve Kıymalı Börek


Farklı ve lezzetli bir börek hazırlamaya ne dersiniz? Yeşil zeytinli, kıymalı börek oldukça lezzetlidir. Kendi hazırladığınız hamur ve nar ekşili, zeytinli, kıymalı harç çok uyumlu olacaktır. 


 1. Patatesli Ve Kıymalı Börek


Kıyma ve patatesin uyumuna herkes bayılır. Patatesli ve kıymalı harç soğan ve maydanoz ile lezzetlendirilir. Hamur elde hazırlanır, fırında pişirilir.


 1. Fıstıklı Ve Kıymalı Börek


İç harcı oldukça lezzetli ve zengin olan fıstıklı ve kıymalı böreğin harcı kuş üzümü ve çam fıstığı ile hazırlanır. Bu lezzete bayılacaksınız. 


Şunlara da göz atın;

 1. Poğaça tarifleri
 2. Sebzeli sufle tarifleri
 3. Parmesan peynirli tarifler
 4. Keçi peynirli tarifler
Kategoriler

Benzer Yazılar

Lezzet Logo