Kış Meyveli Cheesecake Tarifleri: 10 Farklı Kış Meyveli Cheesecake Tarifi

Cheeecake kıtır tabanı, peynirli harcı ile oldukça lezzetlidir. Sizler için 10 farklık kış meyvesi ile hazırlanmış cheesecake tarifi derledik. İşte, birbirinden lezzetli 10 farklı kış meyveli cheesecake:
Kış Meyveli Cheesecake Tarifleri: 10 Farklı Kış Meyveli Cheesecake Tarifi
21 Kasım 2022, 13:01

Bir ya da daha fazla katmanlarla hazırlanan cheesecake, oldukça köklü bir tatlıdır. İlk kez Yunanistan'da yapıldığı bilinen bu tatlı, enerji verdiği için atletler tarafından tüketiliyordu. Roma İmparatorluğu'nun Yunanistan'ı işgal etmesiyle birlikte, tarif Avrupa ülkelerine yayıldı. Günümüzde New York ile özdeşleşen cheesecake; yumurta, peynir, şeker ve meyve karışımı ile hazırlanır.Cheeecake kıtır tabanı, peynirli harcı ile oldukça lezzetlidir. Sizler için 10 farklık kış meyvesi ile hazırlanmış cheesecake tarifi derledik. İşte, birbirinden lezzetli 10 farklı kış meyveli cheesecake:


 1. Bal Kabaklı Cheesecake

Bal Kabaklı Cheesecake

Ana malzemesi krem peynir ve meyve çeşitleri olan cheesecake ise hafifliği ile çok sevilen tatlılardan biridir. Sizler için cheesecake ve bal kabağını bir araya getirdik ve ortaya nefis bir tatlı çıktı.

 1. Portakallı Cheesecake

Portakallı Cheesecake

Kış aylarında sık sık tüketilen portakal, vücudun hastalık direncini arttırır. İçeriğinde bol miktarda C vitamini bulunduğu için, vücuttaki toksinlerin atılmasını sağlar. Tatlı tariflerinde kullanılarak günlük enerji miktarını karşılar.

 1. Narlı Cheesecake

Narlı Cheesecake

Narlı cheesecakein üstü nar suyu ve nar taneleri ile hazırlanır. Görseline bayılacağınız bu cheesecake sofralarınıza çok yakışacak. 

 1. Kestaneli Cheesecake

Kestaneli Cheesecake

Kestaneli cheesecake kestane şekeri ile hazırlanır. Üzerinde karamal sos kullanılarak servis edilir. Çay ve kahvelerinizin yanına çok yakışacaktır. 

 1. Kivili Cheesecake

Kivili Cheesecake

Cheesecake, Yunanistan'ın Samos adasından çıkan ve dünyaya yayılan bir tatlıdır. Birbirinden farklı çeşitleri olan cheesecake'i bu kez yulaflı bisküvi, krema ve kivili sos eşliğinde sizlerin beğenisine sunuyoruz.

 1. Elmalı Ve Karamelli Cheesecake

Elmalı Ve Karamelli Cheesecake

Farklı ve çok lezzetli bir cheesecake tarifi ile karşınızdayız. Yulaflı bisküvi, esmer şeker, portakal kabuğu e beyaz peynir ile hazırlanan bu tatlıyı, elma ve karamel sosu ile daha lezzetli bir hale getirebilirsiniz.

 1. Armutlu Cevizli Cheesecake Tart

Armutlu Cevizli Cheesecake Tart


Armutlu cevizli cheesecake tart, armut ile hazırlanan mükemmel lezzetlerden biridir. 

 1. Narlı Limonlu Cheesecake

Narlı Limonlu Cheesecake

Okuyucularımızdan bir tarifle karşınızdayız, lezzetli meşakkatli ama yemesi de bir o kadar keyifli. Kendinizi harikalar diyarında hissettiren peynir sevmeyene sevdiren limonlu narlı cheesecake, kış aylarına çok yakışacak.

 1. Kestaneli Ve Kahveli Cheesecake

Kestaneli Ve Kahveli Cheesecake

Kestane ve kahveyi hiç birlikte denediniz mi? Eğer cevabınız hayırsa, çay saatlerine özel bir tarifimiz var. Kestane şekeri, granül kahve, labne peyniri ve tuzsuz peynir ile hazırlanan cheesecake'i fırında pişirebilir, üzerini ceviz ve badem kırıntıları ile süsleyebilirsiniz

 1. Ayvalı Cheesecake

Ayvalı Cheesecake

Ayvalı cheesecake daha önce denemediyseniz bu kış mutlaka denemelisiniz. 

Şunlara da göz atın;

 1. Cheesecake neden çatlar?
 2. Yaz meyveli cheesecake tarifleri
 3. Cheesecake tarifleri
 4. Fırınsız tatlı tarifleri
Kategoriler

Benzer Yazılar

Lezzet Logo