Kabak Yemekleri: Kabakla Yapılan 10 Farklı Tarif

Kabak birçok tarifin vazgeçilmez sebzesidir. Bu listede kabağı birbirinden farklı 10 tarifte ne şekilde kullanıldığından bahsettik. İşte, kabağın 10 farklı tarifte kullanılması:
Kabak Yemekleri: Kabakla Yapılan 10 Farklı Tarif
02 Aralık 2022, 16:22

Kabak yaz aylarının vazgeçilmez sebzelerinden biridir. Kalorisinin oldukça düşük olması sebebi ile diyet listelerinin de vazgeçilmez lezzetlerindendir. Kabak ile birbirinden farklı tarifler hazırlanabilir. . Bu listede kabağı birbirinden farklı 10 tarifte ne şekilde kullanıldığından bahsettik. İşte, kabağın 10 farklı tarifte kullanılması:

 1. Yeşil Kabak Turşusu

yeşil kabak turşusu

Yeşil kabak turşusu denediniz mi? Oldukça lezzetli olan kabak ile turşu hazırlayabilir, yemeklerinizin yanında sunabilirsiniz.

 1. Kabak Lazanya

kabak lazanya

En sevilen İtalyan lezzetlerinden lazanyayı daha hafif ve pratik bir şekilde hazırlamak isterseniz kabak ile hazırlayabilirsiniz. Kabağı hamur yerine uygun tariflerde kullanabilirsiniz. 

 1. Kabak Mücveri

kabak mücver

Lezzetli ve yapımı oldukça pratik olan kabak mücver kabak ile yapılan lezzetli bir yemektir. Farkllı sebzeler ekleyerek zenginleştirebilir. Fırında ya da tava da pişirebilirsiniz. 

 1. Kabak Pizza

kabak pizza

Kabak pizza yapımında kabak pizza hamuru yerine kullanılır. Hafif olan bu hamurun üzerine damak tadınıza göre sevdiğiniz malzemeleri ekleyebilirsiniz. 

 1. Kabak Çorbası

kabak çorbası

Kabak ile hazırlanabilecek en hafif tariflerden biri de kabak çorbasıdır. Doyurucu olmasının yanı sıra hafif olan kabak çorbasını akşam yemeklerinize hafif bir başlangıç yapamk için tüketebilirsiniz. 

 1. Soslu Kabak Makarna

kabak makarna

Soslu kabak makarna, kabağın ince ince doğranması ile hazırlanır. Dilerseniz içerisine hiç makarna eklemeden sadece kabak ile hazırlanabilir. 

 1. Kabaklı Kek

kabaklı kek

Kabaklı kek, sebze ile hazırlanan tuzlu bir kektir. Lezzetlidir, dilediğiniz malzemeler ile zenginleştirebilirsiniz. 

 1. İzmir Tulum Peynirli Kabak Salatası

kabak salatası

İzmir tulumu ile kabak ile hazırlanan lezzetli salatayı denemeye ne dersiniz? Çiğ halde ya da pişmiş halde hazırlayabilirsiniz.

 1. Fırında Kabak Köftesi

kabak köftesi

Fırında kabak köftesi akşam yemeğinde hafif bir şeyler yemek isteyenlerin favorisi olacak. 

 1. Kabak Sandal

kabak sandal

Kabak sandal, kabak ile hazırlanan güzel bir ara sıcaktır. İçi oyulur ve içerisine peynirli harç hazırlanır. Fırında pişirilir.


Şunlara da göz atın;

 1. Mahlepli tarifler
 2. Değişik kabak yemekleri
 3. Yaz pilavları
 4. Kahvaltılık sos tarifleri
 5. 10 farklı soğuk süt tarifi
Kategoriler

Benzer Yazılar

Lezzet Logo