Çocuklar İçin Kahvaltı Tarifleri: 10 Farklı Kahvaltı Tarifi

Çocuklar kahvaltıda ne yemeli? Çocuklar için kahvaltılık ne hazırlayabilirim? İşte, çocuklar için kahvaltıda kolayca hazırlayabileceğiniz birbirinden pratik 10 farklı tarif:
Çocuklar İçin Kahvaltı Tarifleri: 10 Farklı Kahvaltı Tarifi
24 Nisan 2024, 11:41

Kahvaltı, güne dinç başlamayı sağlayan günün en önemli öğünüdür. Gün boyu yetecek kadar enerji veren kahvaltı, özellikle gelişim çağındaki çocuklar için son derece önemlidir. Bu öğünde çocuklarınız için ne yemek hazırlayacağınızı bulamıyorsanız, sizler için birbirinden pratik önerilerimiz var. İşte, çocukların severek yediği 10 farklı kahvaltılık tarifi:

 1. Haşlanmış Bıldırcın Yumurtası

haşlanmış bıldırcın yumurtası

Bıldırcın yumurtası, hem çocuklar, hem de yetişkinler için vitamin ve minerallerle dolu bir besindir. Bu yumurtayı haşlayıp kahvaltıda tüketerek, çocukların ihtiyaç duyduğu vitaminleri almasını sağlayabilirsiniz.

 1. Tuzlu Pancake

tuzlu pancake

Salam, jambon, peynir ve roka gibi malzemeler çocuğunuzun ilgisini çekmiyorsa, bu besinleri daha eğlenceli bir şekilde sunmayı deneyebilirsiniz. Çiçek şeklindeki tuzlu pankekleri çocuğunuzun sevdiğiniz malzemelerle doldurarak nefis bir kahvaltılık hazırlayabilirsiniz.

 1. Çilekli Krep

çilekli krep

Krep, kahvaltı sofralarında en çok tercih edilen ürünlerden biridir. Hazırladığınız krepleri çilek, çikolata veya farklı meyvelerle doldurarak çocuklarınız için daha lezzetli bir hale getirebilirsiniz.

 1. Yaban Mersinli Pancake

yaban mersinli pancake

Yaban mersini, A vitamini, C vitamini ve E vitamini bakımından zengin bir meyvedir. Hazırladığınız pancakeleri yaban mersini ile birlikte sunmak, güzel bir alternatif olabilir.

 1. Sosis Çubukları

sosis çubukları

Sosisleri daha renkli bir hale getirmek için, dışlarını nişasta ve una bulayıp kızartmayı deneyebilirsiniz. Daha sonra kürdanlara geçirerek eğlenceli bir sunum hazırlamayı unutmayın.

 1. Sosisli Omlet

sosisli omlet

Eğer çocuklarınız sosis yemeyi seviyorsa, bir diğer alternatif sosisli omlettir. Ortalama 15 dakikada hazırlanan sosisli omleti, fesleğen yapraklarıyla süsleyebilirsiniz.

 1. Muzlu ve Çikolatalı Krep

muzlu ve çikolatalı krep

Çocukların çikolataya olan düşkünlüğünü bilmeyen yoktur. Ancak kahvaltıda daha fazla vitamin almasını istiyorsanız, çikolatalı kreplerin arasına muz ve çilek gibi meyveler ekleyebilirsiniz.

 1. Patatesli Yumurta

patatesli yumurta

Kahvaltıların klasik lezzetlerinden biri olan patatesli yumurta, yalnızca 6 malzemeden oluşur. Videolu anlatımıyla patatesli yumurta tarifini kolayca hazırlayabilirsiniz.

 1. Çilek Marmelatı

çilek marmelatı

Yazın en sevilen meyvesini kış aylarında da tüketmek için, çilek marmelatı tarifimizden yardım alabilirsiniz. 

 1. Pişi

pişi

Un, soda ve tuz ile hazırlanan pişi, kızartma usulüyle pişirilir. Hazırladığınız pişileri çikolata, labne peyniri veya bal sürerek çocuklarınızın daha kolay bir şekilde yemesini sağlayabilirsiniz.


Şunlara da göz atın;

 1. Diyet kahvaltı tarifleri
 2. Patatesli kahvaltı tarifleri
 3. Tost tarifleri
 4. Yumurtasız kahvaltı tarifleri
 5. Kahvaltılık sos tarifleri
Kategoriler

Benzer Yazılar

Lezzet Logo