5 Eylül 2020'de Masterchef'te Çıkan Tarifler

Masterchef dokunulmazlık oyununu kim kazandı? Masterchef Türkiye'de 5 Eylül 2020'de hangi yemekler yapıldı, neler yaşandı? İşte, 5 Eylül'de Masterchef Türkiye'de çıkan yemekler, takım ve bireysel dokulmazlığı kazanan isimler:
5 Eylül 2020'de Masterchef'te Çıkan Tarifler
11 Ekim 2023, 16:31

Masterchef 2020 tüm hızıyla devam ederken, izleyicileri de heyecanla ekranlara kitliyor. Masterchef 5 Eylül'de yayınlanan bölümde neler yaşandı, takım ve bireysel dokunulmazlık ödülünü kim kazandı? Şefler, mavi ve kırmızı takımdan ünlü oyuncular için gala yemekleri hazırlamalarını istedi. Yapılan yemekler sonrasında verilen oylarla bir takım yüksek puanı toplayarak dokunulmazlığı kazandı. Peki, 5 Eylül Masterchef Türkiye'de dokunulmazlığı kim kazandı, eleme adayı kim oldu? İşte, merak edilenler:


5 Eylül Masterchef Türkiye'de Çıkan Tarifler

Programın bu bölümünde yarışmacılardan ünlü oyuncular için gala yemekleri hazırlamaları istendi. Hazırlanacak yemekler Mehmet Şef, Danilo Şef ve Somer Şef tarafından belirlendi. Şeflerin verdiği yemekler ile gecenin dokunulmazlık oyununu kazanan Mavi takım oldu. Verilen oylar sonucunda mavi takım 16, kırmızı takım ise 4 puan aldı. 

Masterchef'te yapılan oylamaya göre;

 1. Köklü sebzelerde 4-0 mavi takım kazandı.
 2. Ricotta peynirli ravioli de 4-0 mavi takım kazandı.
 3. İstiridye mantarı çorbasında 2-2 berabere kalındı.
 4. Dana fileto da 4-0 mavi takım kazandı.
 5. Profiterol de 2-2 berabere kalındı.

Yapılan oylamalar sonucunda 16-4'lük üstünlükle gecenin dokunulmazlığını mavi takım kazandı.


5 Eylül Masterchef'te Bireysel Dokunulmazlığı Kim Kazandı?

Dokunulmazlık oyununu kaybeden kırmızı takım, bireysel dokunulmazlık oyunu için şeflerin karşısına geçti. Şefler, kırmızı takımdan mantarlı yemek hazırlamalarını istedi. Ana malzemesi mantar olan bir yemek hazırlamak için yarışmacılar kıyasıya mücadele etti. Gecenin sonunda en iyi üç tabağı hazırlayan isimler Eray Aksungur, Emir Elidemir ve Gülşah Suna oldu. Şeflerin ortak kararıyla 5 Eylül Masterchef Türkiye'de bireysel dokunulmazlığı kazanan isim Emir Elidemir oldu. Emir, eleme adayı olarak Gülşah'ın ismini verdi. Daha sonra kırmızı takım kendi aralarında 6. eleme adayını belirlemek için oylama yaptı. Oylamadan çıkan sonuca göre 6. eleme adayı Eray oldu.


5 Eylül Masterchef Türkiye Eleme Adayları Kimler?

Bu hafta isimleri yazılarak edeme adayı olan isimler; Berker, Ebru, Özgül, Duygu, Gülşah ve Eray.


Şunlara da göz atın;

 1. Masterchef tarifleri
 2. Masterchef 2020 yarışmacıları
 3. Masterchef Mehmet Yalçınkaya kimdir?
 4. Masterchef Danilo Zanna kimdir?
 5. Masterchef Tanya Kilitkayalı kimdir?
 6. Masterchef Barbaros Yoloğlu kimdir?

Benzer Yazılar

Lezzet Logo