ANASAYFA LEZZET'TEN HABERLER 3 EYLÜL'DE MASTERCHEF'TE ÇIKAN TARİFLER

3 EYLÜL'DE MASTERCHEF'TE ÇIKAN TARİFLER

3 Eylül'de Masterclass ödülünü kim kazandı? Masterchef Türkiye'de 3 Eylül'de hangi yemekler yapıldı? İşte, 3 Eylül'de Masterchef'te çıkan tarifler ve Masterclass ödülünü kazanan isim:
3 Eylül'de Masterchef'te Çıkan Tarifler

3 Eylül Masterchef'te yarışmacılar arasında büyük bir mücadele yaşandı. Danilo Zanna yarışmacılara makarna ve İtalyan yemekleri hakkında kısa bir eğitim verdi. 2 turdan oluşan mücadelede, en iyi tabağı hazırlayan 6 yarışmacı bir üst tura yükseldi. Gecenin sonunda yalnızca 1 isim Masterclass ödülünü kazandı. Peki, Masterchef'te kim kazandı? 3 Eylül Masterchef Türkiye'de hangi tarifler çıktı? İşte, yarışmaya dair detaylar:


MasterChef Türkiye'de 3 Eylül'de Çıkan Tarifler

Dün akşam yayınlanan bölümde Danilo Şef, yarışmacılara ev yapımı makarna tarifini gösterdi. İtalyan yemekleri arasında önemli bir yere sahip olan makarnanın yapılış aşamalarını ve püf noktalarını tek tek gösterdi. Makarna eğitiminin ardından Danilo Zanna, yarışmacılara risotto hakkında bilgi verdi. Verilen eğitim sonrasında yarışmacılardan kendi açtıkları hamurla makarna yapmaları istendi. Verilen sürenin ardından şefler yemeklerin tadına baktı. Hazırladıkları yemekler ile en iyi 6 tabağı hazırlayan yarışmacılar; Esra, Duygu, Emir, Eray, Uğur ve Özgül oldu. 


Masterclass Ödülünü Kim Kazandı?

En iyi tabağı hazırlayan 6 yarışmacı bir üst tura çıkarak Masterclass ödülü için mücadele etti. Danilo Şef, yarışmacılardan risotto yapmalarını istedi. Risotto için yarışmacılara 60 dakika verildi. Yarışmacılar yemeği hazırlarken farklı teknikler kullandı. Gecenin sonunda Mehmet Şef, Danilo Şef ve Somer Şef yarışmacıların yaptığı yemeklerin tadına bakarak Masterclass ödülünü kazanan kişiyi açıkladı. Hazırladığı mantarlı risotto ile rakiplerini geride bırakarak Masterclass ödülünü kazanan isim Emir Elidemir oldu. Yarışmada çıkan en güncel yemekleri Masterchef tarifleri sayfamızdan takip edebilirsiniz.


Şunlara da göz atın;


Yeniliklerden haberdar olun!

Lezzet’ten sürekli haberdar olmak istiyorsanız e-posta adresinizi girerek kaydolun!