ANASAYFA LEZZET'TEN HABERLER MASTERCHEF CELAL SARIGÜL KİMDİR? CELAL SARIGÜL KAÇ YAŞINDA, MESLEĞİ NE?

MASTERCHEF CELAL SARIGÜL KİMDİR? CELAL SARIGÜL KAÇ YAŞINDA, MESLEĞİ NE?

MasterChef Türkiye'de ana kadroya dahil olan 14. isim Celal Sarıgül oldu. Final turunda zorlu mücadeleler veren ve ana kadroya girmeyi başaran Celal Sarıgül kimdir? MasterChef Celal kaç yaşında, nereli, mesleği ne? İşte, Celal Sarıgül hakkında bilinenler:
MasterChef Celal Sarıgül Kimdir? Celal Sarıgül Kaç Yaşında, Mesleği Ne?

MasterChef Türkiye yarışmasında 16 kişilik ana kadroya girme mücadelesi devam ediyor. Gecenin en iyi tabağını hazırlayarak ana kadroya girmeyi başaran 14. ismi ise Celal Sarıgül oldu. Final turunda Çağla ile büyük bir rekabet içinde olan MasterChef Celal, hazırladığı tabak sayesinde MasterChef 2020 kadrosuna girdi. Peki, Celal Sarıgül kimdir, kaç yaşında ve nereli?


Celal Sarıgül Kimdir?

Yarışmaya Kıbrıs'tan katılan Celal Sarıgül, 26 yaşında. Aslen Antalya'lı olan Celal Sarıgül, 6 yıldır hem Kıbrıs, hem de Antalya'da aşçılık yapıyor. MasterChef tanıtımında 'MasterChef benim hayalimdi, burada kalıcı olmayı düşünüyorum.' sözleriyle iddiasını gösterdi. Kıbrıs'ta Mutfak Sanatları okuyan Celal, otel ve restoranlarda aşçılık yapmıştır. İlk turda Mehmet Şef, Danilo Şef'in müşteri olduğunu ve sipariş verdiğini söyleyerek yarışmacının hızını test etmiştir. MasterChef Celal ise restoranlarda da baskı altında çalıştığını ve bu durumun kendisini daha çok motive ettiğini söylemişti.


Celal Sarıgül MasterChef 2020

Celal Sarıgül, yarışmanın ilk turunda Cafe de paris soslu bonfile yaptı. Üç şeften de evet oyu alarak bir üst tura yükseldi. Celal Sarıgül, üçlü düelloda Berna ve Umut ile eşleşti. Şefler, yarışmacılardan Fransız mutfağına özgü olan steak tartar yapmalarını istedi. Gecenin sonunda final turuna çıkmayı başaran isim, Celal Sarıgül oldu. Final turunda yarışmacılardan mutancana yapmaları istendi. Mutancana'yı en iyi yapan yarışmacılar Büşra, Celal, Arem, Ebru ve Çağla oldu. İkinci turda ise yarışmacılardan işkembeli yaratıcı bir yemek hazırlamaları istendi. Bu turda Ebru yemeğini yetiştiremedi. Gecenin sonunda rakiplerini geçerek ana kadroya giren isim Celal Sar��gül oldu. MasterChef yemek tariflerinden yarışmacıların hazırladığı yemekleri görebilirsiniz.


INSTAGRAM'DA CELAL SARIGÜL

Instagram'da kendi fotoğraflarını paylaşan Celal Sarıgül'ün yaklaşık 39 bin takipçisi var. 

Celal Sarıgül'ün Instagram Hesabı: https://www.instagram.com/celalsariigul


Şunlara da göz atın;


Yeniliklerden haberdar olun!

Lezzet’ten sürekli haberdar olmak istiyorsanız e-posta adresinizi girerek kaydolun!