ANASAYFA LEZZETLİ HABERLER MASTERCHEF 2021 BÖLÜM ÖZETLERİ 23 KASIM MASTERCHEF ÖZETİ: SUSHİ ZAMANI

23 KASIM MASTERCHEF ÖZETİ: SUSHİ ZAMANI

23 Kasım Salı günü Masterchef'te haftanın ilk takım oyunu oynandı. Peki, ilk dokunulmazlığı hangi takım kazandı? İşte, 23 Kasım Masterchef tarifleri ve bölüm özeti:
23 Kasım Masterchef'te Çıkan Tarifler: Sushi Zamanı

Masterchef Türkiye'nin yeni haftasında mavi takımın kaptanı Dilara, kırmızı takımın kaptanı ise Görkem olarak belirlenmişti. Haftanın ilk oyunu için takımlar büyük bir mücadele verdi. Peki, ilk dokunulmazlığı hangi takım kazandı? İşte, detaylar:

23 Kasım Masterchef Tarifleri

Şefler, ilk oyun için 'sushi tarifleri' konseptini belirledi. Yarışmacılardan sashimi, nigiri, maki, temaki ve uramaki hazırlamaları istendi. Verilen süre sonunda tüm yemekler şeflerin beğenisine sunuldu. Şeflerin verdiği karara göre ilk dokunulmazlık oyununu kazanan, mavi takım oldu.

Bireysel Dokunulmazlığı Kim Kazandı?

Kırmızı takım, bireysel dokunulmazlık oyunu için tekrar mutfağa girdi. Yarışmacılardan Somer Şef'in imza tabağı olan anason balık ekmek hazırlamaları istendi. Gecenin sonunda rakiplerinden daha iyi tabak çıkaran ve bireysel dokunulmazlığı kazanan isim, Eren oldu. Eren, ilk eleme adayı olarak Görkem'i seçti. Kırmızı takımın kendi aralarında yaptıkları oylama sonrasında ikinci eleme adayı Pelin olarak seçildi. 


Daha fazlası için masterchef tariflerine göz atın.


Yeniliklerden haberdar olun!

Lezzet’ten sürekli haberdar olmak istiyorsanız e-posta adresinizi girerek kaydolun!