Serra Müftüoğlu'ndan 4 Nefis Çay Saati Tarifi

Ne olursa olsun, nerede olduğu da çok sorun değil, önemli olan dostlarla birlikte olmak, keyifli ve lezzet dolu anlar yaşamak değil midir? Sevgili Serra Müftüoğlu bu keyfin coşkusuna eşlik edecek rengarenk ve cıvıl cıvıl bir çay daveti hazırladı bizler için. Hem sunumu, hem tatlarıyla sayfalarımızda.
Serra Müftüoğlu'ndan 4 Nefis Çay Saati Tarifi
20 Ağustos 2020, 00:06


SERRA MÜFTÜOĞLU
İÇ MİMAR / TASARIMCI
@itirserra


RENK GÜZELDİR

Dostlarla paylaşılan çay sofrası tasarımının kesinlikle bir bütün olarak ele alınması gerekiyor Serra Müftüoğlu’na göre. Örtüsüyle, servisiyle, tabakları ve aksesuarlarıyla ve elbette doğayı yansıtan çiçek çeşitleriyle…

Ülke ve dünyaca içinde bulunduğumuz bu zor günlere inat içimizdeki umutları yeşertip, ruhumuzun çiçek açmasını dileyen Müftüoğlu bu arzusunu bire bir tüm aksesuarlara yansıttı hazırladığı sofrada. Masadaki her şey; servis tabakları ve peçeteler tamamen doğal motiflerle çevrili. 

Menüde yer alan tatlı ve tuzlu önerilerin ortak paydası da yine renk ve doğayı yansıtan tarifler olması. Çay menüsü; vişneli crumble, focaccia, vişneli renkli pazı sarması ve buzlu vanilya aromalı mavi çaydan oluşuyor. Detaylardaki çiçekler ise hem servis tabaklarını hem de ikramlıkları tamamlayacak renklerle büyük uyum içinde.


FOCACCIASOĞUK MAVİ ÇAY


VİŞNELİ CRUMBLE KEK


VİŞNELİ PAZI SARMA


Tarifler ve Styling: SERRA MÜFTÜOĞLU
Fotoğraflar: SEZER ALÇINKAYA
Tabaklar ve Servisler: jaseistanbul
Mekan için Hidden House Bebek’e teşekkür ederiz


Şunlara da göz atın;

  1. Çay saati tarifleri
  2. Pratik tuzlu ikramlıklar
  3. Kayısılı tatlılar
  4. Baklava şerbeti nasıl yapılır?
  5. Yüksek tansiyonu ne düşürür?
Kategoriler

Benzer Yazılar

Lezzet Logo