Patatesli Sulu Yemek Tarifleri: 8 Farklı Patatesli Sulu Yemek

Farklı türleri ile sofralarımızdan eksik olmayan patatesin sulu yemeklerde kullanılan halini sizler için listeledik. İşte, 8 farklı sulu patates yemeği:
Patatesli Sulu Yemek Tarifleri: 8 Farklı Patatesli Sulu Yemek
24 Nisan 2024, 22:22

Yemeklerin içerisinde sık sık kullanılan patates, kızartma, haşlama, fırınlama, közleme gibi birçok yöntemle pişirilebiliyor. Farklı türleri ile sofralarımızdan eksik olmayan patatesin bu seferde sulu yemeklerde kullanılan hallerini sizler için listeledik. Farklı versiyonlarda ve farklı bileşenler ile yapılabilir. Hazırsanız birbirinden lezzetli 8 farklı sulu patates yemeğini sizler ile paylaştık. İşte, 8 farklı sulu patates yemeği:


 1. Patates Musakka


Musakka, sebzelerin kıyma veya kuşbaşı et ile pişirilmesine verilen isimdir. Musakka denildiğinde ilk akla gelen patlıcan musakka olsa da patates musakka da oldukça lezzetli bir alternatiftir.


 1. Kıymalı Patates


Kıymalı patates yemeği, yorgun günlerin kurtarcısı, lezzetli ve pratik bir yemek. Anne yemeği olarak geçen kıymalı patatesi yapamk oldukça pratik. 


 1. Patatesli Patlıcan Yemeği


Patlıcan ve patates Türk mutfağında sıklıkla kullanılan sebzelerdir. Sevilen iki lezzet ile yapılan bu lezzetli yemek klasiklerden biridir .


 1. Fırında Muskatlı Ve Pastırmalı Patates


Fırında hazırlanan, pastırmalı, mantarlı bir yemektir. Krema ile birleştirilir, ıslak ve nemli bir dokusu vardır. 


 1. Yoğurtlu Patates


Patates, nohut ve parça et ile hazırlanan terbiyeli yoğurtlu patates yemeği midenizi yatıştıracak kadar hafif ve lezzetli bir tarif. 


 1. Tavuklu Patates Yemeği


Tavuklu patates yemeği, kuşbaşı tavuk eti, patates, domates salçası, biber salçası ve zeytinyağı ile hazırlanır. Yaz kış demeden afiyetle tüketilen bu yemek, protein bakımından zengindir.


 1. Patates Yemeği


Klasik lezzetlerden patates yemeği, az malzeme ile süper bir lezzet. Pratik bir alternatif arıyorsanız mutlaka denemelisiniz. 


 1. Fırında Patates Dolması 


Patates dolması, patates içerisine koyulan kıymalı harç ve üzerine dökülen domates sos ile yapılır. Hazırlanan bu fırında yemek sulu, patatesli dolmadır. Lezzetini bir kere deneyince vazgeçemeyeceksiniz. 


Şunlara da göz atın;

 1. Haşlanmış patatesl tarif
 2. Tatlı patatesli tarif
 3. Patatesli kahvaltılık
 4. Patatesli kolay tarifler
Kategoriler

Benzer Yazılar

Lezzet Logo