ANASAYFA LEZZETLİ HABERLER MASTERCHEF 2021 BÖLÜM ÖZETLERİ MASTERCHEF 55. BÖLÜM TARİFLERİ VE BÖLÜM ÖZETİ

MASTERCHEF 55. BÖLÜM TARİFLERİ VE BÖLÜM ÖZETİ

Masterchef 55. bölümünde haftanın ikinci takım oyunu oynandı. Şefler hangi tarifleri istedi? Geceyi hangi takım kazandı, eleme potasına kimler girdi? İşte, 55. bölüm Masterchef özeti:
Masterchef 55. Bölüm Tarifleri ve Bölüm Özeti

Masterchef'in 55. bölümünde yarışmacılar, haftanın 2. takım oyunu için büyük bir mücadele verdi. Peki, hangi takım kazandı, kimler eleme potasına girdi? İşte, detaylar:

Masterchef 55. Bölüm Tarifleri

Danilo Şef, Somer Şef ve Mehmet Şef, haftanın ikinci takım oyunu için ''Fas mutfağı'' konseptini belirledi. Yarışmacılardan, harira çorbası, shakshuka, maakouda (patates köftesi), kefta tajine, chermoulalı balık, tavuklu kuskus, halwa tmar - nane çayı hazırlamaları istendi. Fas yemekleri 1 saat içinde hazırlanarak şeflerin beğenisine sunuldu. Şefler, yemeklerin tadına baktıktan sonra puanlamaya geçti.

  • Harira çorbasını en iyi yapan mavi takım,
  • Shakshukayı en iyi yapan kırmızı takım,
  • Maakoudayı en iyi yapan kırmızı takım,
  • Kefta tajine yemeğini en iyi yapan mavi takım,
  • Chermoulalı balığı en iyi yapan mavi takım,
  • Tavuklu kuskusu en iyi yapan kırmızı takım,
  • Halwa tmarı en iyi yapan kırmızı takım olarak belirlendi.

Böylece ikinci takım oyununu, 4-3 üstünlükle kırmızı takım kazandı.

Masterchef Dokunulmazlık Oyununu Kim Kazandı?

İlk eleme adayları kırmızı takımdan Emre ve Fatma olmuştu. Mavi takım, ikinci dokunulmazlık oyunu için tekrar mutfağa girdi. Şefler, mavi takım yarışmacılarından antep fıstığı, krema, isli çerkes peyniri, erik, et, mantar ve buğdayı kullanarak yaratıcı bir yemek hazırlamaları istendi. Yarışmacılara 40 dakika süre verildi. Gecenin sonunda en iyi tabağı hazırlayarak dokunulmazlığı kazanan kişi, Milhan oldu. Milhan, 3. eleme adayı olarak Hasan'ı seçti. Mavi takım, 4. eleme adayını belirlemek için oylama yaptı. Verilen oylara göre 4. eleme adayı Dilara oldu.


Daha fazlası için masterchef tarifleri sayfamıza göz atın.


Yeniliklerden haberdar olun!

Lezzet’ten sürekli haberdar olmak istiyorsanız e-posta adresinizi girerek kaydolun!