ANASAYFA LEZZETLİ HABERLER MASTERCHEF 2021 BÖLÜM ÖZETLERİ MASTERCHEF 47. BÖLÜM TARİFLERİ VE BÖLÜM ÖZETİ

MASTERCHEF 47. BÖLÜM TARİFLERİ VE BÖLÜM ÖZETİ

Masterchef 2021'de ikinci takım oyunu oynandı. Şefler hangi tarifleri istedi? Geceyi hangi takım kazandı, kimler eleme potasına girdi? İşte, 47. bölüm Masterchef özeti!
Masterchef 47. Bölüm Tarifleri ve Bölüm Özeti

Masterchef 2021'in ilk takım oyununu kırmızılar kazanmış, bunun sonucunda mavi takımdan Tunahan ve Tahsin eleme adayı olarak seçilmişti. Masterchef'in 47. bölümünde ise yarışmacılar 2. takım oyunu için mücadele etti. Somer Şef, Danilo Şef ve Mehmet Şef'in jüriliğini üstlendiği Masterchef Türkiye'de neler yaşandı? Geceyi hangi takım kazandı? İşte, detaylar;

47. Bölüm Masterchef Tarifleri

Şefler, ikinci takım oyunu için İspanyol mutfağını seçtiler. Verilen menüye göre yarışmacılardan, sarımsak çorbası, İspanyol omleti, endülüs usulü tavuk, carrilleras de ternera, almejas en salsa, lentejas ve creme catalana hazırlamaları istendi. Yarışmacılar verilen süre sonunda hazırladıkları yemekleri şeflerin beğenisine sundu. Şefler yaptıkları tadımdan sonra oylarını kullandı. Şeflerin verdiği oylar şu şekilde;

  • Sarımsak çorbası, Kırmızı takım
  • Almejas en salsa, Kırmızı takım
  • Carrilleras de ternera, Kırmızı takım
  • İspanyol omleti, Kırmızı takım
  • Endülüs usulü tavuk, Mavi takım
  • Lentejas, Kırmızı takım
  • Creme catalana, Mavi takım

Böylece kırmızı takım 5-2'lik skorla ikinci takım oyununu da kazandı. Mavi takım ise dokunulmazlık oyunu için tekrar mutfağa girdi.

47. Bölüm Masterchef Dokunulmazlık Oyununu Kim Kazandı?

İkinci dokunulmazlık oyununda mavi takım yarışmacılarından, arta kalan malzemeleri kullanarak yaratıcı bir tabak hazırlamaları istendi. Yarışmacılar patlıcan, çam sakızı, zencefil, panko, dana bonfile, karides ve taze kalça but gibi malzemelerden istediklerini seçerek yaratıcılık tabağını hazırladı. Gecenin en iyi yaratıcı tabağını hazırlayan isim, Hasan Biltekin oldu. Hasan, 3. eleme adayı olarak mavi takımın kaptanı Burcu'yu seçti. 4. eleme adayını belirlemek için yarışmacılar kendi aralarında oy kullandı. Oy sonuçlarına göre 4. eleme adayı ise Görkem olarak belirlendi. 

Dilerseniz, masterchef tarifleri sayfamızdan daha fazlasına ulaşabilirsiniz.


Yeniliklerden haberdar olun!

Lezzet’ten sürekli haberdar olmak istiyorsanız e-posta adresinizi girerek kaydolun!