Deniz Orhun'dan Geçmişi Olan Tarifler

Sevgili Deniz Orhun bizlere hep doğadan seslendi, “Lütfen doğaya kulak verin” diyerek, mevsiminde doğal beslenmenin önemini anlattı. Doğanın kış uykusuna yattığı bu sayımızda ise geçmişi olan tarifl erle lezzetli bir yolculuk öneriyor. Haydi başlıyoruz.
Deniz Orhun'dan Geçmişi Olan Tarifler
23 Aralık 2020, 17:18

Deniz Orhun
Ziraat Mühendisi/Master Şef
@denizorhunklemantin
[email protected]

Tüm doğanın uyku zamanı aralık, uyanışı da akılda tutar. COVID 19 salgını nedeniyle tedbiri elden bırakmadan, içinize baharı getirecek, yeni yılın keyifle geçmesini sağlayacak tarifler ve hikayeler paylaşmak istedim sizlerle. Geçmişe mutfaktan bakmayı çok seviyorum. Tavsiyem, siz de deneyin ve sizin için özel olan tarifler ile bıraktığı anıları mutlaka bir yerlere not edin. Bunu bir adım ileriye götürmek ve siz de tarihe mutfaktan bakmak isterseniz bir başka önerim daha var; el yazmalarının iklim odalarında saklandığı Türkiye Yazma Eserler Kurumu Başkanlığı, Süleymaniye Kitap Şifahanesi Arşiv Kütüphanesi’ni ziyaret etmeniz. Online olarak yapacağınız bu gezide, bazı eserlere ulaşabilir ve mutfağınıza tarihi lezzetler katabilirsiniz.


NOT
Şeker nem çekeceği için mutfağınızın nemli veya sıcak olması, merengin ve sıkıldıktan sonra makaronun yapısını etkileyecektir. Makaronları kuru ve serin bir yerde muhafaza edin.


FISTIKLI MAKARONHAVUÇLU PİRİNÇ PİLAVILAHANALI İNCİK OTURTMA


Şunlara da göz atın;

  1. 2020'de en çok aranan yemekler
  2. Fırınsız tatlı tarifleri
  3. Bugün ne pişirsem diyenler için nefis tarifler
  4. Sağlıklı kahvaltılık tarifleri
  5. Karantina için farklı yemek tarifleri
Kategoriler

Benzer Yazılar

Lezzet Logo