5 Aralık Masterchef All Star: Dürüm Düellosu

Masterchef All Star'da, son 10 kişinin kalmasıyla birlikte yeni takımlar kuruldu. Yarışmacılardan dürüm düellosu yapmaları istendi. İşte, 5 Aralık Masterchef All Star'da çıkan dürüm tarifleri:
5 Aralık Masterchef All Star: Dürüm Düellosu
05 Aralık 2023, 17:16
Lezzet Trendleri

Masterchef All Star'da finale adım adım yaklaşırken, düello haftası için yeni takımlar kuruldu. Yarışmacılardan ilk dokunulmazlık oyunu için dürüm düellosu yapmaları istendi. İşte, Masterchef All Star'da çıkan dürüm tarifleri:

  1. Çöp Şiş Dürüm

çöp şiş

Bonfile eti ve baharatlarla hazırlanan çöp şiş dürüm, lavaş eşliğinde sunulur. Çöp şişlere dizilen etler, ızgarada veya tavada pişirilir. Etlerin arasına mutlaka kuyruk yağı eklemek gerekir.

  1. Tavada Tavuk Şiş

tavuk şiş

Tavuk göğsü, zeytinyağı ve baharatlarla hazırlanan bu yemek, domates, soğan ve biberle zenginleştirilir. Çöp şişlere dizilen tavuk göğsü, tavada kızartıldıktan sonra lavaşa sarılarak servis edilir.

  1. Urfa Dürüm

urfa kebap

Az yağlı kıyma, kuyruk yağı, sarımsak, soğan ve salça ile hazırlanan Urfa kebabı, en çok tüketilen dürüm çeşitlerinden biridir. Izgarada veya fırında pişirildikten sonra sıcak sıcak servis edilir.

  1. Adana Kebap Dürüm

adana kebap

Türk mutfağında en çok tüketilen dürüm çeşidi, Adana kebaptır. Kuzu etinin zırhla çekilmesiyle hazırlanır. Yanında közlenmiş biber, domates ve soğanla birlikte sunulur. 

  1. Nohut Dürüm

nohut dürüm

Antep mutfağıyla özdeşleşen nohut dürüm, haşlanmış nohut, maydanoz, kapya biber ve soğan ile hazırlanır. İsteğe göre nohutlar bütün olarak veya ezilerek lavaşa sürülebilir.

Daha fazlası için masterchef tariflerine göz atın.

Benzer Yazılar

Lezzet Logo