Jale Balcı'dan 5 Nefis Çilekli Tarif

Şef ve yemek kitabı yazarı Jale Balcı'dan pratik ve lezzetli 5 çilekli yemek tarifi.
Jale Balcı'dan 5 Nefis Çilekli Tarif
25 Temmuz 2023, 16:58

Jale Balcı
Şef ve Yemek Kitabı Yazarı
@jaleblc jale
@lokantafarina.com

O gelince bahar gelir... İsmi, kokusu ve görüntüsüyle iştahımızı kabartan çilek her haliyle güzel ve lezzetli. Herkesin çok sevdiği çileği mevsiminde bol bol tüketmeyi öneren yazarımız Jale Balcı harika öneri ve tariflerle bir lezzet şöleni sunuyor.


Hem doku hem de lezzet olarak masalara şıklık katan çilek güçlü bir antioksidan olmasının yanında magnezyum, manganez, potasyum, diyet lifi ve C vitamini içerir. Sizler de çilekten maksimum yararı sağlamak istiyorsanız olgunlarını tercih edin. Dişleri beyazlatmasının dışında kalp sağlığı, bağışıklık sistemi, tansiyon ve cilt problemlerine de çok iyi geldiğini belirtmeliyim.

Çocukların da bayıldığı bu meyveyi tüketmenin dışında bir çilek tarlasında onlarla çilek toplama şansı yaratmanızı öneriyorum. Böylece hem toprakla iç içe olabilir hem de çocuklarınızla sınırsız bir keyif yaşayabilirsiniz.

Aslında bir şey itiraf etmek istiyorum, bu yazıyı yazarken çok zorlanıyorum. “EVDE KAL” modum nedeniyle çilek mevsiminin güzelliğinden çok aklım, “ne olacak” sorusuyla meşgul. Malum corona virüsü ülkemizde de şirinlik yapmaya çalışıyor. Kimsenin istemediği bu virüs inşallah en kısa zamanda dünyamızı terk edecek.

Sağlıcakla kalacağımız güzel günlerimize ve iyi haberlere inşallah...

Bahar gibi bir bahar olsun...

5 Nefis Yemek Tarifi!

İki renkli çilekli mousse tarifi;Çilekli milföy tart tarifi;


Fransız brest ve çilek tarifi;