Mutfak Masası Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

Mutfak masası nasıl seçilir? Mutfak masası alırken nelere dikkat etmek gerekir? İşte, keyifli sohbetler yapabileceğiniz, sevdiklerinizle yemek yiyebileceğiniz mutfak masasını alırken dikkat etmeniz gerekenler:
Mutfak Masası Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?
17 Kasım 2022, 14:22

Mutfak, evde en çok vakit geçirilen alanlardan biridir. Bu yüzden mutfağın hem kullanışlı, hem de rahat olması gerekir. Eğer mutfağınızda yeterince büyük bir alan varsa, bu alanı mutfak masası ve sandalyeler koyarak değerlendirebilirsiniz. Böylece yemeğinizi mutfakta yiyebilir, loş ışıkta sevdiklerinizle koyu sohbetler edebilir ve kahvenizi afiyetle içebilirsiniz. Mutfak masası alırken, mutfağınızda kullanılan renk ve desenleri göz önünde tutun. Böylece daha uyumlu bir dekorasyon sağlayabilirsiniz.

 1. Kişi sayısı

Eğer kalabalık bir aile değilseniz, 2 veya 4 kişilik bir masa takımı alabilirsiniz. Ancak kalabalıksanız veya sık sık misafir ağırlıyorsanız, bu durumda açılabilir yemek masalarını tercih etmeniz daha doğru olacaktır. Ayrıca sandalyeleri kişi sayısına göre artırabilir veya azaltabilirsiniz.

mutfak masası

 1. Kalite

Evin her ürününde olduğu gibi mutfak masasında da kaliteden ödün vermemelisiniz. Kalitesiz ürünler istediğiniz performansı almanızı engeller ve kısa sürede bozulmalar yaşayarak kullanım ömrünü tüketir. Bu yüzden kaliteli ürünler tercih etmenizi öneriyoruz.

 1. Temizlik

Mutfak, evin en hızlı kirlenen ortamlarından biridir. Bu yüzden mutfak masasının kolay temizlenebilir olması, zaman ve enerjiden tasarruf etmenizi sağlar. Masanın pürüzsüz bir yüzeye sahip olması, temizliği kolaylaştırır. Bununla birlikte masanın çabuk deforme olmasını önlemek için, üzerine masa örtüsü serebilirsiniz.

 1. Sağlamlık

Mutfak masasının sağlam ve dayanıklı olması, kullanım ömrünü uzatır. Eğer masa sağlam değilse, açıp kapatırken bozulabilir veya sandalyeler otururken kırılabilir. Bu durumda bir takım yaralanmalar da yaşayabilirsiniz. Bu yüzden masanın malzemesinin sağlam olmasına özen gösterin.

mutfak masası

 1. Rahatlık

Mutfakta sık sık vakit geçiriyorsanız veya mutfakta yapılan koyu sohbetleri seviyorsanız, masanın yeterince rahat olmasına dikkat etmeniz gerekir. Masaya uygun boyutlarda sandalye seçmeli, sandalyelerin sırt dayama kısmı olmasına özen göstermelisiniz. Dilerseniz, duvarın önüne konumlandırabileceğiniz mutfak banklarına da şans verebilirsiniz.

 1. Fiyat

Mutfak masası modellerine göz atmaya başlamadan önce kendiniz için bir bütçe belirleyin. Boyut, marka, renk, şekil ve malzeme, mutfak masası fiyatlarını etkileyen faktörlerdir. Mutfak masasının boyutu büyüdükçe, fiyatı da artar. Masa yapımında kullanılan malzemelerin kalitesine göre fiyat değişir. Marka çok bilindikse, masanın fiyatı diğer markalara göre daha fazla olabilir. Bu yüzden masa satın almaya gitmeden önce kendinize bir bütçe belirlemeniz, işinizi kolaylaştırabilir.


Şunlara da göz atın;

 1. Mutfak adası kullanmanın avantajları nelerdir?
 2. Mutfak fayansı nasıl seçilir?
 3. Mutfak aydınlatması nasıl olmalı?
 4. Kahve köşesi nasıl yapılır?
 5. Mutfak duvarı dekorasyonu
Kategoriler

Benzer Yazılar

Lezzet Logo