Mutfak Duvarı Dekorasyonu Nasıl Yapılır: 5 Dekoratif Fikir

Mutfak duvarı dekorasyonuna neler eklenebilir? Mutfak duvarı nasıl güzelleştirilir? İşte, daha modern ve şık görünümlü bir mutfak için duvar dekorasyonunda kullanabileceğiniz 5 öneri:
Mutfak Duvarı Dekorasyonu Nasıl Yapılır: 5 Dekoratif Fikir
18 Ekim 2022, 15:17

Mutfağınıza kısaca bir göz gezdirin. En çok dikkatinizi ne çekiyor? Rengi ve modası geçmiş duvar boyası mı, yoksa sönük ve sıkıcı duvarlar mı? Mutfak dekorasyonunda önemli bir rol oynayan duvarları, pratik yöntemlerle yenileyerek mutfağınıza çok farklı bir hava katabileceğinizi biliyor musunuz? Siz de ufak çaplı değişikliklerden hoşlanıyor ve mutfağınızın yenilenmeye ihtiyacı olduğunu düşünüyorsanız, işte, mutfak duvarı dekorasyonunda uygulayabileceğiniz 5 fikir:

 1. Farklı Renklerin Kullanımı

Mutfak duvarında yeni renkler kullanmak, mutfağı yenilemenin en ekonomik ve en hızlı yoludur. Ancak bir renk yerine 3 farklı renkle kombin yaparsanız, daha şık bir görüntü oluşturabilirsiniz.

 1. 1. renk: Değiştirilemeyen mutfak rengidir. Tezgah üstünde veya mutfak dolaplarında tercih edebilirsiniz.
 2. 2. renk: Tercihen nötr olması önerilir. Dekorunuzda fon görevi förebilir.
 3. 3. renk: Mutfağınızın daha eşsiz bir görünüme sahip olması için tercih edilir. Diğer renklere uyum sağlayacak, cesur ve sıra dışı bir renk olabilir. Sarı, turuncu, pembe, kırmızı gibi güzel tonlar tercih edilebilir.

Renk seçimi yaparken, hoşunuza giden renkleri bir arada kombine edin. Bu sayede daha kolay bir şekilde seçim yapabilirsiniz.


mutfak duvarı

 1. Açık Raf Modası

Mutfak dizaynında son dönemlerde sık sık kullanılan açık raf kullanımına, duvarlarınızda yer verebilirsiniz. Boş duvarlara ergonomik raflar yerleştirerek fincan, sosluk, dekoratif tabak gibi eşyalarınızı bu raflarda sergileyebilir, aynı zamanda depolama alanından tasarruf edebilirsiniz. Hatta yemek yaparken sık sık yararlandığınız yemek kitaplarını da, bu raflara dizebilirsiniz. Dilerseniz, mutfak dolaplarının kapaklarını çıkartıp iç kısmını farklı renklere boyayarak da açık raf görünümü elde edebilirsiniz. Rafların daha dikkat çekici olması için, alt kısımlarına led lamba takabilirsiniz.

 1. Odak Noktası

Mutfağınıza bir konuk gözüyle bakın. İçeri ilk girdiğiniz anda hangi duvar ilginizi çekiyor veya tüm gözleri nerede toplamak istiyorsunuz. Odak noktasını belirledikten sonra, bu duvara büyük boy tablo asın. Duvar kağıdı seviyorsanız, duvar rengine uyum sağlayacak dokulu veya desenli kağıtları tercih edebilirsiniz.


mutfak duvarı

 1. Kişisel Zevkler

Mutfağınızı daha sıcak bir hale getirmek için, kendi zevklerinizi ortaya çıkarmanın tam zamanı! Açık raflara sevdiğiniz küçük bitkileri yerleştirebilir, tezgahın bir kısmını kahve köşesine dönüştürebilirsiniz. Sevdiğiniz tabloları odak noktası olarak seçtiğiniz duvara monte edebilirsiniz. Mutfağınızda kendi zevklerinizi yansıtarak, kendiniz için daha samimi ve sıcak bir ortam yaratabilirsiniz.

 1. Yazı Tahtası

Mutfağınızda uygun bir alana yazı tahtası eklemek, en ekonomik fikirlerden biridir. Tahtaya sevdiğiniz sözleri yazabilir, kahve resimleri çizebilir veya günün menüsüne yer verebilirsiniz. 


Şunlara da göz atın;

 1. Kahve köşesi nasıl yapılır?
 2. Mutfak halısı nasıl seçilir?
 3. Mutfak dolabı kapakları nasıl seçilir?
 4. Modern mutfak dekorasyonu
 5. Mutfak tezgahı nasıl olmalı?
Kategoriler

Benzer Yazılar

Lezzet Logo