Kuru Meyve ile Hazırlanan Tarifler: Kuru Meyve ile Hazırlanan 11 Tarif

Kuru meyveler ile hazırlanan, bibirinden lezzetli tatlı tariflerini sizler ile paylaştık. İşte, kuru meyve ile hazırlanmış 11 tarif:
Kuru Meyve ile Hazırlanan Tarifler: Kuru Meyve ile Hazırlanan 11 Tarif
20 Ağustos 2022, 17:38

Mevsiminde lezzetli ve taze meyvelerin uygun koşullarda kurutulmasıyla elde edilen kuru meyveler lezzet ve şifa deposudur. Kuru meyveler sade olarak yendiği gibi, kuruyemişler ile eşleştirilerek yenebilir. Şeker oranı yüksek olduğu için şeker yerine tarifler de kullanılabilir. Sizler için kuru meyveler ile hazırlanan tarifleri derledik. İşte, birbirinden lezzetli 11 farklı kuru meyveli tatlı tarifi:


 1. Cevizli İncir Tatlısı

Sadece 3 malzeme ile hazırlanan mükemmel bir tatlı hazırlamak isterseniz, şüphesiz bu tarifi deneyebilirsiniz. 


 1. Kaju Ve Üzümlü Biscotti

İtalya'nın meşhur kurabiye benzeri biscottilerini çay ve kahve yanında, gün aralarında yemek için lezzetli bir alternatif. Kıtır dokusu ve mükemmel lezzeti ile biscotti kuruyemiş, taze ya da kuru meyve ile yapılabilir.


 1. Kuruyemişli Dutlu Granola

Kuru yemiş, kuru meyve, pirinç patlağı, yulaf ve tatlandırıcılardan oluşan gronola içerisinde fındık, fıstık, şeker ve kuru üzüm gibi malzemeler kullanılır. Yoğurt ya da süt ile birlikte tüketebilirsiniz. 


 1. Kuru Meyveli Kurabiye

Kuru dut, kuru incir ve pekmez ile tatlandırılan kurabiye rafine şeker içermez. Çay ve kahvelerinizin yanına çok yakışacak bir lezzet. 


 1. Şekersiz Kuru Meyveli Yulaflı Kurabiye

Kuru meyveler ile tatlandırılan lezzetli rafine şekersiz bir kurabiye hazırlamak isterseniz bu tarifi deneyebilirsiniz.


 1. Kuru Meyveli İngiliz Keki

Kuru kayısı, kuru incir, kuru üzüm, kuruyemiş çeşitleri ile hazırlanan lezzetli bir kek yapmaya ne dersiniz? Oldukça lezzetli olan bu kek sofralarınıza çok yakışacak.


 1. Kuru Meyveli Dilimler

Kuru üzüm çeşitleri ve yer fıstığı ile hazırlanan kek dilimleri çay ve kahvelerinizin yanına çok yakışacak. Dilerseniz rafine şekersiz olarak da hazırlayabilirsiniz. 


 1. Kuru Meyveli Granola Bar

Granola, kuru meyve ve kuruyemişlerle hazırlanan bir atıştırmalıktır. Genellikle 'enerji bar' olarak da bilinen bu besinler, vücuda enerji vermesiyle bilinir. Bu barları hazırlayarak ara öğünlerde tüketebilirsiniz. 


 1. Kuru Meyveli Çikolata

Kuru incir, kuru kayısı, badem ve beyaz çikolata ile hazırladığınız çikolataları dilerseniz bitter çikolata ile de hazırlayabilirsiniz. Kahve ve çaylarınızın yanına çok yakışacak. 


 1. Unsuz Kuru Kayısılı Vira Kurabiyesi

Hiç un kullanılmadan yapılan, içerisine haşlayıp soyduğumuz ve iyice küçültmek için mutfak robotundan geçirdiğimiz yumurta kabuklarını kullandığımız kurabiyedir.


 1. Kuru Kayısılı Fıstıklı Yoğurt

Kahvaltılarda da tüketebileceğiniz, oldukça hafif bir tarif. Süzme yoğurt, kuru kayısı ile hazırlanan karışıma kuruyemiş ve baharat eklenir. 


Şunlara da göz atın;

 1. Kuruyemişli salata tarifleri
 2. Biberiyeli tarifler
 3. Kızılcık tarifleri
 4. Peynirli börek tarifleri
Kategoriler

Benzer Yazılar

Lezzet Logo