Kadıköy İftar Mekanları: 11 Farklı Mekan

Kadıköy'de iftar nerede yapılır? Kadıköy'deki en meşhur iftar mekanları nerededir? İşte, Ramazan bitmeden mutlaka görmeniz gereken Kadıköy'deki 11 farklı iftar mekanı:
Kadıköy İftar Mekanları: 11 Farklı Mekan
20 Mart 2023, 17:10

İstanbul'un gözde semtlerinden biri olan Kadıköy’ün birbirinden enfes iftar mekanlarını sizler için listeledik. Ramazan bitmeden bu şahane mekanlarda iftar yapmak isteyenler listemizi inceleyebilirler. İşte Kadıköy'de iftar için gidebileceğiniz 11 farklı mekan önerisi:

 1. Çiya

ciya

Çiya Sofrası, Türk mutfağının unutulmaya yüz tutmuş lezzetleri ile hizmet veriyor. Menüleri her gün, mevsime ve malzemeye göre değişiklik gösteriyor. Kebap ürünleri de bulunuyor. Ramazan ayına özel menüleri bulunmuyor, ancak her gün değişen özel yemek seçenekleri bulunuyor. Çiya Kadıköy çarşı içerisinde yer alıyor. Açık ve kapalı oturma alanı mevcut.

Tel: 0539 438 51 15

Adres: Caferağa, Güneşli Bahçe Sok, 34710 Kadıköy/İstanbul

Google haritalarda bakın.

instagram.com/ciyasofrasi

 1. Ciğerci Hulusi

ciğerci hulusi

Ciğerci Hulusi, ciğer şiş, tavuk şiş ve dürüm seçenekleri ile hizmet veriyor. Menüleri içerisinde soğan kavurması, közde sebze, salata, roka ve pide bulunuyor. Mekan Kadıköy'ün içerisinde yer alıyor. Toplu taşımaya yakın olduğu için, ulaşımı oldukça kolay ve rahat. Ramazan ayına özel menüleri bulunmuyor.

Tel: 0216 450 15 10

Adres: Caferağa, Misbah Muayyeş Sk., 34710 Kadıköy/İstanbul

Google haritalarda bakın.

instagram.com/cigercihulusizeytinkonak

 1. Çanak Kebap

çanak kebap

Çanak Kebap, İstanbul içerisinde iki ayrı şube ile hizmet veriyor. Şubeleri Acıbadem’de ve Kozyatağı’nda bulunuyor. Ramazan ayında iftar özel menüleri bulunuyor. Menüleri içerisinde mercimek çorbası, hurma, reçel, zeytin ve peynirden oluşan iftariyelik tabak, beş farklı meze, dört farklı ara sıcak, ana yemek için kebap seçenekleri, farklı tatlı türleri ve meşrubat seçenekleri bulunuyor.

Tel: 0216 325 22 34

Adres: Acıbadem, Acıbadem Cd. No:115, 36660 Kadıköy/İstanbul

Google haritalarda bakın.

instagram.com/canakkebap

 1. Moda Spor Klubü

moda spot kulubu

Moda Spor Kulübü, Kadıköy Moda’da yer alıyor. İftara özel menülerinde mercimek çorbası veya ezogelin çorbası, peynir çeşitleri, söğüş ve reçellerden oluşan iftariyelik tabak, salata, su böreği, meze seçenekleri, çökertme kebabı ve dört farklı tatlı seçeneği bulunuyor. Rezervasyon ile çalışıyor. 

Tel: 0216 450 55 55

Adres: Caferağa, Mühürdar Caddesi Tuğlacı Emin Bey Sok No:2, 34710 Kadıköy/İstanbul

Google haritalarda bakın.

instagram.com/modasporkulubu_1946

 1. Dedeman Bostancı Hotel

dedeman bostancı

Dedeman Bostancı Hotel, Ramazan ayına özel açık büfe iftar veriyor. Büfelerinde zengin iftariyelik, komposto çeşitleri, zeytinyağlı ve meze çeşitleri, her gün değişen ana yemek seçenekleri, sütlü ve şerbetli tatlılar bulunuyor. İsterseniz canlı müzik eşliğinde iftar seçeneği de bulunuyor. Konum olarak Bostancı'da yer alıyor. Ulaşımı araç ve toplu taşıma ile oldukça rahat. 

Tel: 0216 469 66 00

Adres: İçerenköy, Değirmen Yolu Cd. No: 39B, 34752 Ataşehir/İstanbul

Google haritalarda bakın.

instagram.com/bostancidedeman

 1. Nelipide Gurme

neli pide

Nelipide, Bağdat Caddesi Çiftehavuzlar’da yer alan bir pide restoranıdır. Ordu pidesinin en lezzetli ve en güzel halini servis ediyor. Ramazan ayında iftara özel menüsü bulunuyor. Başlangıç olarak mercimek veya pancar çorbası, hurma, salata, bal-kaymak, ara sıcak olarak kaygana ve börek, ana yemek için üç farklı seçenek ve tatlı için revani ile servis veriyor. Otopark ve çocuk oyun alanı bulunuyor. 

Tel: 0216 356 52 52

Adres: Göztepe, Bağdat Cd. 199/B, 34730 Kadıköy/İstanbul

Google haritalarda bakın.

instagram.com/nelipide

 1. Et İnn

et inn

Et İnn, Kadıköy Sahrayıcedit’te yer alan bir kebap restoranıdır. İftara özel menülerinde peynir ve zeytin çeşitleri, reçel ve şarküteri ürünlerinden oluşan başlangıç, çorba, zeytinyağlı ve salata, ana yemek için tavuk şiş, döner ve Urfa kebabı, dört farklı tatlı seçeneği bulunuyor. Mekanın otopark hizmeti mevcut. 

Tel: 0216 301 29 29

Adres: Sahrayı Cedit, Uçar Sk. No:9, 34734 Kadıköy/İstanbul

Google haritalarda bakın.

instagram.com/et_inn

 1. Hacıbaşar - Kebap Katmer

hacıbaşar

Hacıbaşar, ramazan özel iftar menüsünde hurma, zeytin, peynir seçenekleri, söğüşten oluşan iftariyelik tabak, beş farklı ara sıcak, yoğurtlu meze, ezme, zeytinyağlı meze seçenekleri, dört farklı ana yemek ve üç farklı tatlı seçeneği ile hizmet veriyor. İstanbul içerisinde birçok şubeleri olmasına karşın Kadıköy bölgesinde Erenköy, Kozyatağı ve Acıbadem şubeleri bulunuyor.

Tel: 0532 670 60 93

Adres: Bayar Cd, Kürkçü Sk., 34736 Kadıköy/İstanbul

Google haritalarda bakın.

instagram.com/hacibasar

 1. Dürümcü Emmi

dürümcü emmi

Dürümcü emmi oldukça yoğun talep gören mekanlardan biri olarak yer alıyor. Özellikle beyran çorbaları ile büyük beğeni toplayan mekan Pazartesi günleri dışında her gün 24 saat açık olarak hizmet veriyor. Ramazana özel bir menüleri bulunamamak ile beraber lezzetli yemekleri ile iftar yapabilirsiniz.

Tel: (0216) 348 18 86

Adres: Hasanpaşa, Mahmut Baba Sk. 11/1, 34722 Kadıköy/İstanbul

Google haritalarda bakın.

instagram.com/durumcuemmi

 1. Lokma Acıbadem 

lokma acıbadem

Lokma Acıbadem fiks menü ile Ramazan ayında hizmet veriyor. Menülerinde çorba, zeytin, hurma, tereyağı, tulum gibi iftariyelikler dışında, odun ateşinde ızgaralar ve tatlı seçenekleri de bulunuyor. 

Tel: (0216) 515 60 10

Adres: Acıbadem, Muhittin Üstündağ Cd. No:2, 34718 Kadıköy/İstanbul

Google haritalarda bakın.

instagram.com/lokmakosuyolu

 1. Yanyalı Fehmi Lokantası 

yanyalı fehmi efendi

Kadıköy Balıkçılar çarşısının girişinde bulunan, tarihi bir lokanta. 1919 yılından beri hizmet veren bu lokantada yemekler mevsime göre değişiyor. Ramazana özel bir menüleri bulunmuyor ancak lezzetli yemekleri ile iftarınızı bu lezzetli, tarihi lokanta da geçirebilirsiniz. 

Tel: (0216) 336 33 33

Adres: Osmanağa, Güneşli Bahçe Sok No:1, 34714 Kadıköy/İstanbul

Google haritalarda bakın.

instagram.com/yanyalifehmi

Şunlara da göz atın;

 1. Bursa iftar mekanları
 2. İstanbul iftar mekanları
 3. İstanbul öğrenci mekanları
 4. Eskişehir kahvaltı mekanları
 5. İstanbul en iyi tatlı mekanları
Kategoriler

Benzer Yazılar

Lezzet Logo