İstanbul İftar Mekanları: 20 Farklı Mekan Önerisi

'İstanbul'da iftar nerede yapılır, en güzel iftar mekanları nerededir?' diye merak edenler için, İstanbul'da iftar yapabileceğiniz birbirinden eşsiz 20 farklı mekan önerisi:
İstanbul İftar Mekanları: 20 Farklı Mekan Önerisi
05 Mart 2024, 13:50

Ramazan ayında dışarıda iftar yapmak isteyenler bu listeyi inceleyebilir! İstanbul'da bulunan iftar mekanlarını sizler için derledik. İsteğinize, konumuzuna göre tercih yapabileceğiniz, birbirinden lezzetli 20 farklı mekanı sizler ile paylaştık. İşte, 20 farklı iftar mekanı önerisi;

 1. Köşebaşı

köşebaşı

Köşebaşı, Türkiye'nin belirli bölgelerinde 9 ayrı şubeye sahip bir restoran. Her restoranında Ramazan ayına özel iftar menüsü bulunuyor. İftar menülerinde iftariyelik, fındık lahmacun, dolma, gavurdağı salata, kebaplar ve tatlı seçenekleri bulunuyor. Oldukça geniş ve göz doyuran bir menü ile hizmet veriyor. 

Adres: Göztepe, Bağdat Cd. No:235, 34730 Kadıköy/İstanbul

Google haritalarda bakın.

Tel: 0216 467 53 53

instagram.com/kosebasi_tr

 1. Uludağ Et

uludağ et

Uludağ Et, Ramazan ayına özel fiks menüsü ile iftarda misafirlerine hizmeti veriyor. Menülerinde iftariyelik, meze, lahmacun, içli köfte, salata, dört çeşit kebap ve tatlı seçenekleri bulunuyor. Deniz manzarası, açık ve kapalı oturma alanları bulunuyor. 

Adres: Şenlikköy, Basınköy Atatürk Köşkü Cd, Sahil Yolu No:2, 34153 Bakırköy/İstanbul

Google haritalarda bakın.

Tel: 0212 425 63 63

instagram.com/uludagflorya

 1. Ali Ocakbaşı

ali ocakbaşı

Ali Ocakbaşı, Beyoğlu'nda bulunuyor. Ramazan ayına özel iftar menüsü ile servis veriyor. İftar için 4 kişinin altında rezervasyon almayan Ali Ocakbaşı, fiks menü ile hizmet veriyor. Menülerinde iftariyelik, salata, çorba, semsek, lahmacun, şaşlık, tavuk şiş, güllaç ve birçok farklı yemek bulunuyor. 

Adres: Gümüşsuyu, İnönü Cd. No:22, 34870 Beyoğlu/İstanbul

Google haritalarda bakın.

Tel: 0212 293 67 60

instagram.com/aliocakbasi

 1. Tuğra Restoran

tuğra restoran

Tuğra Restoran, Beşiktaş'ta bulunan Çırağan Sarayı'nın içerisinde yer alan bir Osmanlı restoranıdır. Ramazan ayına özel olarak bu restoranda klasik lezzetlerin modern yorumlarından oluşan menüler servis ediliyor. İftarının tadını nefis boğaz manzarası ile taçlandırmak isteyenler için iyi bir seçenek haline geliyor. 

Adres: Ciragan Palace Kempinski Hotel, Ciragan Caddesi 32, Çiragan Cd, 34349 Besiktas/İstanbul

Google haritalarda bakın.

Tel: 0212 236 73 33

 1. Fasuli

fasuli

Fasuli, İstanbul içerisinde altı farklı şube ile hizmet veriyor. Ramazan boyunca iftar menüsü vermesinin yanı sıra alakart servise de devam ediyor. Fix menüler yerine kendi istediklerinizi sipariş etmek isterseniz Fasuli'de iftar yapmayı tercih edebilirsiniz.

Adres: Müeyyedzade, Tophane İskele Cd. No:12, 34425 Beyoğlu/İstanbul

Google haritalarda bakın.

instagram.com/fasulilokantasi

 1. Hamdi Restoran

hamdi restoran

Hamdi Restoran, Eminönü’nde konumlanıyor. Eminönü’nün cami ve deniz manzarasına hakim teras manzarası bulunuyor. Hamdi Restoran, ramazan ayında fiks menü ile hizmet veriyor. Sıcak ve soğuk ara öğünleri, ana yemek seçenekleri, çorba, tatlı ve meyve ile zengin bir iftar sofrası sizleri bekliyor.  

Adres: Rüstem Paşa Mah Tahmis Caddesi, Kalçin Sk. No:11, 34116 Eminönü

Google haritalarda bakın.

Tel: 0212 528 03 90

instagram.com/hamdirestaurants

 1. Sahan

sahan

Sahan, İstanbul'da bulunan 4 şubesinde de iftar veriyor. İftar için fiks menü seçeneği sunuyor. İftariyelik, sıcak ve soğuk ara yemekler, çorba, ana yemek ve tatlıdan oluşan geniş bir iftar menüsü ile servis veriyor. 

Adres: Suadiye, Bağdat Cd. 497/A, 34740 Kadıköy/İstanbul

Google haritalarda bakın.

Tel: 0216 362 19 19

instagram.com/sahanrestoran

 1. Bridge

bridge

Bridge Restoran, Üsküdar Nakkaştepe'de bulunuyor. Her iki köprüyü de görse de 15 Temmuz Şehitler Köprüsü'nü yukardan inanılmaz bir manzara ile izleme fırsatı sunan mekan oldukça  zengin bir iftar menüsüne sahip. 7 güne 7 farklı menü sunuyor. Gitmeden önce rezervasyon yaptırırken gideceğiniz günün menüsünü detaylı bir şekilde öğrenebilirsiniz. Mekanın vale ve otopark hizmeti de bulunuyor. 

Adres: Kuzguncuk, Nakkaştepe Yolu No:56, 34632 Üsküdar/İstanbul

Google haritalarda bakın.

Tel: 0216 391 95 85

instagram.com/bridgerestaurant

 1. Fethipaşa Korusu

fethipaşa korusu

Fethipaşa Korusu, Üsküdar'da sahile yakın konumu ve doğası ile herkesi kendine hayran bırakıyor. Geniş koru alanıyla şehrin içinde doğa ile iç içe olabilme imkanı sunuyor. Burada yürüyüş parkurları ve piknik alanları bulunuyor. Ayrıca koru içerisinde İBB'ye bağlı olan mekanlar bulunuyor. Bu mekanlar iftar hizmeti de veriyor. Aynı zamanda koru içerisindeki piknik alanlarında kendi malzemeleriniz ile iftar hazırlama imkanı da sunuyor. Fethipaşa Korusu, her gün 24 saat açık.

Adres: Kuzguncuk Mahallesi Paşa Limanı Caddesi Nacak Sokak No:6 / Üsküdar

Google haritalarda bakın.

 1. Kaşıbeyaz

kaşıbeyaz

Kaşıbeyaz, nefis İstanbul manzarası ve enfes yemekleri ile en sık tercih edilen mekanlardan birisi. Oldukça zengin bir iftar menüleri bulunuyor. İftariyelikler, günün çorbası, salatalar, ara sıcaklar, ana yemekler ve çeşitli tatlılardan oluşan menüsü ile hizmet veriyor. 

Adres: Köybaşı Cad. No:10 Yeniköy / Sarıyer / İstanbul

Google haritalarda bakın.

Tel: 0850 441 20 40 & (0212) 299 50 00

instagram.com/kasibeyazlezzetgrubu

 1. Florya Develi

florya develi

Florya Develi, Ramazan ayına özel fiks menüsü ile misafirlerini ağırlıyor. Rezervasyon usulü çalışıyor. Soğuk meze, ara sıcaklar, kebap çeşitleri, tatlılar ve içecek seçeneklerinden oluşan menüleri ile hizmet veriyor. 

Adres: Yeşilköy Mah. Yeşilköy Halkalı Cad. Develi Apt. No:85 Bakırköy/İSTANBUL

Google haritalarda bakın.

Tel: 0212 662 50 00

 1. Filizler Köftecisi

filizler köftecisi

Filizler Köftecisi, Üsküdar sahil yolu üzerinde Kız Kulesi'nin karşısında bulunuyor. Eşsiz İstanbul manzarasına karşı iftar yapmak isteyenlerin tercih edilebileceği yer. İftar menülerinde geniş bir iftariyelik tabak, mercimek çorbası, meze çeşitleri, ara sıcak olarak paçanga, ana yemek için köfte seçenekleri, tatlı ve içecek bulunuyor. Mekanda vale hizmeti de bulunuyor.

Adres: Harem Sahil Yolu No:61 (Kız Kulesi Karşısı) İstanbul

Google haritalarda bakın.

Tel: (0216) 342 0000

instagram.com/filizlerkoftecisi

 1. Beyti Lokantası

beyti lokantası

Florya'da bulunan Beyti lokantası, fiks bir menü uygulamak dışında farklı bir uygulama yapıyor. Menülerinde bulunan yemeklerden, her şey dahil şekilde sipariş verebildiğiniz bir sistem ile hizmet veriyor. Lezzetli bir iftar yapmak isteyenler burayı tercih edebilirler. Beyti kebabı denemediyseniz bu enfes yemeği  iftarda yemenizi öneririz. 

Adres: Orman Sok. No:8 – Florya / İSTANBUL

Google haritalarda bakın.

Tel: +90 212 663 29 90

instagram.com/beytilokantasi

 1. Liman İstanbul

liman istanbul

Galataport İstanbul'da bulunan bu restoran, hem dekorasyonu, hem de manzarasıyla iftar için mutlaka gitmeniz gereken mekanlar arasında bulunuyor. Ramazan'a özel olarak iftar menüsü hazırlanan Liman İstanbul'da, iftariye tabağı, söğüş salata, reyhan şerbeti, zeytinyağlı enginar, kıtır mantı, patlıcanlı pilav gibi lezzetlere yer veriliyor. Tatlı olarak da katmer, kazandibi, güllü aş ve kazandibi seçeneklerine yer veriliyor.

Adres: Kılıçali Paşa Mahallesi, Meclis-i Mebusan Sok. O2 Blok No:8 D:102 Galataport, 34433 Beyoğlu/İstanbul

Google haritalarda bakın.

Tel: 0212 877 09 48

instagram.com/tarihilimanistanbul

 1. Lokanta Feriye

lokanta feriye

Michelin Rehberi'nin tavsiye listesinde bulunan Lokanta feriye, geleneksel iftar menüsü ile ön plana çıkıyor. Şef Birkan Erköylü'nün menüsünü hazırladığı lokantada, yerel malzemeler kullanılıyor. Üstelik Boğaz manzarası da, iftar yemeğine eşlik ediyor.

Adres: Yıldız, Çırağan Cd. No:44 D:No:44, 34347 Beşiktaş/İstanbul

Google haritalarda bakın.

Tel: 0212 227 22 16

instagram.com/feriyeistanbul

 1. Borsa Restaurant

borsa restaurant

İftar için fiks menü sunan Borsa Restaurant, zeytinyağlılar ve çorba ile başlangıç yapıyor. Ara sıcak olarak Karadeniz pidesi, su böreği ve etli karalahana sarmasına yer veriliyor. Ana yemekte tandır, döner ve köfte mevcut. Osmanlı tarzındaki dekorasyonu ile dikkatleri çeken bu mekanda, 10 farklı tatlı seçeneği bulunuyor.

Adres: Kandilli, Adile Sultan Sarayı, Vaniköy Cd No: 12, 34684 Üsküdar/İstanbul

Google haritalarda bakın.

Tel: 0216 460 03 04

instagram.com/kandilliborsarestaurant

 1. Kalbur Et

kalbur et

İçli köfte, semsek pide, çıtır börek, zeytinyağlı kuru patlıcan, kuzu tandır gibi kendine has lezzetleriyle ön plana çıkan Kalbur Et'in iftar menüsü, bir hayli zengin. Kebap konusunda da çok iddialı olan restorana, gitmeden önce rezervasyon yaptırabilirsiniz.

Adres: Şerifali Mahallesi Turcan Caddesi, Atabek Sk. No:25, 34775 Ümraniye

Google haritalarda bakın.

Tel: 0216 341 36 36

instagram.com/kalburetkebap

 1. Nevberi Restaurant

nevberi restaurant

Dünya mutfağından lezzetleri bir araya getiren Nevberi Restaurant'ta, iftar için çeşitli yiyecekler bulunuyor. Zeytinyağlılarla donatılan iftar menüsünde farklı ana yemek seçenekleri de mevcut.

Adres: Barbaros, Palladium Tower, Kardelen Sk. No:2 / C, 34746 Ataşehir/İstanbul

Google haritalarda bakın.

Tel: 0850 551 34 34

instagram.com/nevberi.restaurant

 1. Seraf Restaurant

seraf restaurant

Şef Sinem Özler'in Anadolu'nun en sevilen lezzetlerini sunduğu restoranda, iftar için özel olarak ana yemekler ve tatlılar bulunuyor. Keyifli bir iftar yemeği yemek istiyorsanız, Seraf Restaurant'a rezervasyon yaptırabilirsiniz.

Adres: Mahmutbey, Peyami Safa Cd. 38/D, 34218 Bağcılar/İstanbul

Google haritalarda bakın.

Tel: 0212 445 55 05

instagram.com/serafmahmutbey

 1. Avliya

avliya

Boşnak mutfağını sevenleri böyle alalım. Etnik dekorasyonu ve Boşnak mutfağından gelen lezzetleri ile Avliya'da güzel bir iftar yemeği yiyebilirsiniz. Soka, ajvar, Boşnak böreği, begova çorbası gibi lezzetlerden oluşan farklı menüleri, mutlaka denemelisiniz. 

Adres: Kocatepe, Avasköy Yolu Cd. 83/A, 34045 Bayrampaşa/İstanbul

Google haritalarda bakın.

Tel: 0212 437 37 97

instagram.com/avliyabosnakmutfak

Şunlara da göz atın;

 1. İftar yemekleri
 2. Sahur yemekleri
 3. Kadıköy iftar mekanları
 4. Bursa iftar mekanları
Kategoriler

Benzer Yazılar

Lezzet Logo