ANASAYFA LEZZET'TEN HABERLER 22 ARALIK MASTERCHEF'TE ÇIKAN TARİFLER

22 ARALIK MASTERCHEF'TE ÇIKAN TARİFLER

22 Aralık Masterchef'te 2. eleme adayı kim oldu? İşte, 22 Aralık Masterchef yemekleri ve 2. eleme adayı:
22 Aralık Masterchef'te Çıkan Tarifler

Masterchef 2020 son 4 yarışmacı ile devam ediyor. Haftanın ilk oyununda 1. eleme adayı Emir Elidemir olarak belirlenmişti. Serhat, Barbaros ve Özgül ikinci eleme oyunu için tekrar mutfağa girdi. Peki, ikinci eleme adayı kim oldu? İşte, detaylar;


22 Aralık Masterchef'te Çıkan Tarifler

Somer Şef, Mehmet Şef ve Danilo Şef'in jüriliğini üstlendiği Masterchef Türkiye'de 2. eleme oyunu oynandı. Eleme oyunu için yarışmaya Ömür Akkor konuk oldu. İlk etapta Osmanlı yemekleri konsepti belirlendi. Konuk Ömür Akkor'un verdiği tariflerle yarışmacılardan sarımsaklı pilav ve helva-i hakani yapmaları istendi. Verilen süre sonunda yarışmacılar yemeklerini jüri üyelerine sundu. Jürinin verdiği puanlarla ilk etabı birinci tamamlayan kişi Özgül Coşar oldu. Yarışmacılar ikinci etap için tekrar mutfağa girdi. Yarışmacılardan 'lüfer balığı'nı kullanarak yaratıcı bir yemek yapmaları istendi. Yarışmacılar yaratıcı tabaklarını şeflerin beğenisine sundu. İkinci etabı Özgül 52, Serhat 48, Barbaros ise 47 puanla tamamladı.


22 Aralık Masterchef 2. Eleme Adayı Kim Oldu?

Eleme oyununun 3. etabında yarışmacılardan Danilo Şef'in imza tabağı olan tortellini in brodo yapmaları istendi. Verilen süre sonunda yarışmacılar yemeklerini jürinin beğenisine sundu. Şeflerin verdiği puanlarla Özgül 73, Serhat 70 ve Barbaros 59 puanla yarışı tamamladı. Böylece ikinci eleme adayı Barbaros Yoloğlu oldu.


Şunlara da göz atın;


Yeniliklerden haberdar olun!

Lezzet’ten sürekli haberdar olmak istiyorsanız e-posta adresinizi girerek kaydolun!