Trabzon Kahvaltı Mekanları: En İyi 8 Mekan

Trabzon'da kahvaltı nerede yapılır? Trabzon'un en iyi kahvaltı mekanları hangileridir? İşte, Eray Kılıç'tan Trabzon'a gidenlerin mutlaka uğraması gereken en iyi 8 kahvaltı mekanı:
Trabzon Kahvaltı Mekanları: En İyi 8 Mekan
24 Nisan 2024, 22:24

Yeşilin her tonuyla, doğası, havası ve suyu ile dillere destan Trabzon’daki en lezzetli kahvaltı mekânlarını sizler için hazırladım! İşte, mutlaka görmeniz gereken Trabzon'un en iyi kahvaltı mekanları:

 1. Asi Mer Kafe Kahvaltı


Şehir merkezinde gizli bir bahçe burası. Sempatik bir kapıdan geçip bir köy evine ulaşıyorsunuz. Personel iyi, pırıl pırıl bir mekan! Muhteşem bir kahvaltı ediyor, hurma ağacı altında kahve içiyorsunuz! Hem içer hem de YE-RİM :) Gitmeden önce mutlaka arayıp rezervasyon yaptırın.


Tel: 0542 727 83 33

Adres: 1 Nolu Bostancı, Yılmaz Sk., 61080 Ortahisar/Trabzon

Google haritalarda bakın.

instagram.com/asimercafe

 1. Kom Cafe Restoran Bungalov


Trabzon'a geldiğinizi en iyi anlatan mekanlardan biri! Hem manzara, hem de kahvaltı enfes! Türkiye’nin turizm cennetleri arasında yer alan Uzungöl’de yer alıyor. Uzungöl’ün muhteşem manzarasına nazır, yemyeşil bir tepede konumlanan tesis, asla unutamayacağınız bir mekan! YE-RİM :)


Tel: 0531 858 80 75 / 0539 283 40 67

Adres: Glazomat mevki küme evleri uzungöl mahallesi no, D:109, 61940 Çaykara/Trabzon

Google haritalarda bakın.

instagram.com/komkaferestoran

 1. Okkam Restoran


Trabzon’un Ortahisar ilçesinde Çukurçayır mevkiinde yer alan Okkam Restoran, şehrin en nezih restoranlarının başında geliyor. Restoran, ailelere özel kamelyalarıyla huzurlu kahvaltı yapma imkanı sunuyor. Restoranda kahvaltının yanı sıra Trabzon’un yöresel yemekleri ile balık, pide ve et gibi ürünler de var. Hepsini YE-RİM :)


Tel: 0462 351 61 61

Adres: Çukurçayır, Barbaros Caddesi No:35, 61110 Ortahisar/Trabzon

Google haritalarda bakın.

instagram.com/okkamrestaurant

 1. Sanitas Lounge Cafe


Trabzon’un meydanında, merkezi bir konumda yer alan Sanitas Lounge, Karadeniz’in ilk ve tek diyet cafe-restoranı olma özelliği taşıyor. Öyle ki restoranın sloganı bile: ”Lezzeti yüksek kalorisi düşük!” Zevkli dekorasyonu, muazzam şehir ve deniz manzarası, zengin menüsü ve en önemlisi de serpme kahvaltısıyla göz dolduruyor. YE-RİM :)


Tel: 0462 600 0 500

Adres: Gazipaşa Mahallesi Atatürk Alanı Taksim İş Merkezi, No:26 Kat:4, 61100 Ortahisar/Trabzon

Google haritalarda bakın.

instagram.com/sanitaslounge

 1. Cephanelik Restoran Cafe


Sekiz yüz yıla yakın bir tarihe sahip olan ve aslına uygun olarak restore edilen yapı, zamana meydan okuyan taş duvarlarıyla birlikte konuklarını keyifle ağırlıyor. Hem mekân hem siz mutlu oluyorsunuz. Restoranda, kahvaltı hem serpme olarak, hem de tek kişilik kahvaltı tabağı şeklinde servis ediliyor. Bayıldım, YE-RİM :)


Adres: Merkez, Boztepe Mahallesi, Cephanelik Cd., 61030 Ortahisar/Trabzon

Google haritalarda bakın.

 1. La Mess Cafe Restoran


Restoran, şık dekorasyonu ve bahçesiyle konuklarını ağırlarken, öğle yemeği, akşam yemeği ve kahve servisinin yanı sıra kahvaltısıyla da oldukça beğeniliyor. La Mess Cafe’de haftanın yedi günü, saat 9 itibariyle serpme kahvaltı servis ediliyor. Favorim reçelleri! YE-RİM :)


Tel: 0462 600 00 10

Adres: Kaşüstü Mh. Devlet Karayolu Cd Adil Yazar Sk, Adliye Sarayı Karşısı No:49/A, 61290 Trabzon

Google haritalarda bakın.

instagram.com/lamesscafe

 1. Mia Cafe Kitchen


Farklı dizaynı ve zevkli tasarımıyla dikkat çeken Mia Cafe & Kitchen, zengin menüsüyle de benden tam puan aldı. Favorilerim Kavurmalı omlet, kaşarlı omlet, mantarlı omlet, kaygana, menemen ve kuymak! YE-RİM :)


Tel: 0462 328 37 37

Adres: Kalkınma, 124. Sk. No:8, 61080 Trabzon Merkez/Trabzon

Google haritalarda bakın.

instagram.com/miacafekitchen

 1. Horon Köfte Balık


Günlük ve taze balık çeşitlerinin yanı sıra köftesiyle de meşhur olan Horon Köfte & Balık, her sabah servis edilen serpme kahvaltısıyla da dikkat çekiyor. Yöresel ürünlerle donatılmış bol çeşitli serpme kahvaltısı beni benden aldı. YE-RİM :)


Tel: 0850 554 61 61

Adres: Dürbinar, Sahil Park Alanı, Adnan Menderes Cd. no:126, 61300 Akçaabat/Trabzon

Google haritalarda bakın.


Şunlara da göz atın;

 1. İstanbul kahvaltı mekanları
 2. Kadıköy kahvaltı mekanları
 3. Bursa kahvaltı mekanları
 4. Sapanca kahvaltı mekanları
 5. Eskişehir kahvaltı mekanları
Kategoriler
Lezzet Logo