ANASAYFA LEZZETLİ HABERLER MEKAN REHBERLERİ BURSA KAHVALTI MEKANLARI: EN İYİ 14 MEKAN

BURSA KAHVALTI MEKANLARI: EN İYİ 14 MEKAN

Bursa'da kahvaltı nerede yapılır? Bursa'nın en meşhur kahvaltı mekanları nerededir? İşte, menü içerikleri ve iletişim adresleriyle Bursa'daki en iyi 14 kahvaltı mekanı:
Bursa Kahvaltı Mekanları: En İyi 14 Mekan

'Bursa'da kahvaltı nerede yapılır?' diye merak edenler için Bursa'nın en iyi kahvaltı mekanlarını yazımızda derledik. İstanbul'un kalabalığından kaçmak, iş yoğunluğundan uzaklaşmak isteyenler için, hafta sonu sevdiklerinizle birlikte gidebileceğiniz kahvaltı mekanlarını sizlerle paylaşıyoruz. Kahvaltı mekanlarının menü içeriklerine, instagram adreslerine, iletişim numaralarına ve yol tariflerine yazımızın devamından ulaşabilirsiniz.

Bursa'daki En İyi 14 Kahvaltı Mekanı


Pasto Bursa’nın en popüler mekanlarından biri. Fırıncı bir ailenin kurduğu eski bir fırın. Özellikle ekşi mayalı ekmeklerinde çeşitler bulunuyor. Fırın ve pastane ürünlerinin yanı sıra kahvaltı malzemelerini de kendileri yaparak misafirlerine harika bir kahvaltı deneyimi sunuyorlar. Her gün açık olan fırın 06.00 ile 00.00 arası hizmet veriyor. 

Konum: Akpınar Mahallesi Hancı Caddesi No:6 Osmangazi Bursa | Türkiye

Google haritalarda bakın.

Tel: 0224 241 4521

instagram.com/pastobursa


Simit Sarayı'nın Türkiye’de ve Dünya’da şubeleri bulunuyor. Bursa’daki bu Simit Sarayı'nın en önemli özelliği göl kenarında konumlanıyor olması. Nefis manzara eşliğinde sevdiklerinizle keyifli bir kahvaltı yapabilirsiniz. Burası self servis ile çalışıyor ve her gün 06.00 ile 02.00 arası hizmet veriyor. 

Konum: Hocaalizade, Atatürk Cd. No:1, 16010 Osmangazi/Bursa

Google haritalarda bakın.

Tel: (0224) 225 11 63

instagram.com/simitsarayiofficial


Uzay Pastanesi'nin Bursa'da 11 ayrı şubesi bulunuyor. Bursa'nın hemen hemen her yerinden rahatlıkla ulaşabileceğiniz pastanede, lezzetli  pastane ürünlerinin dışında geniş bir kahvaltı menüsü de bulunuyor. Mekanın serpme kahvaltısı çok seviliyor. Hafta sonları bazı şubelerde açık büfe kahvaltı hizmeti de veriyorlar. Doyurucu kahvaltı tabakları da misafirler tarafından çok beğeniliyor. Haftanın her günü açık olan Uzay Pastanesi saat 07.00 ile 23.00 arası hizmet veriyor.

Konum: Halit Paşa Mah. Kumyaka Cad. NO: 11/A-11/B Mudanya / BURSA

Google haritalarda bakın.

instagram.com/uzaypastanesi


Cumalıkızık, Bursa'nın Yıldırım ilçesinde bulunuyor. Burada ziyaret etmek isteyebileceğiniz turistik yerler ve şirin köy evleri var. Mekan şehir merkezine oldukça yakın bir konumda yer alıyor. Sadıklar Konağı 3 katlı bir konak. Buraya girdiğinizde eviniz gibi hissedeceksiniz. Çalışanların ve mekan sahiplerin misafirperverliği ile vakit geçirmekten keyif bir mekan. Sadıklar Konağı'nda köy kahvaltısı bulunuyor. Patates kızartmasından, peynir çeşitlerine zengin bir kahvaltı menüsü ile hizmet veriyor. Haftanın her günü açık olan konağa sadece kahvaltı için değil öğlen ya da akşam yemekleri içinde uğrayabilirsiniz. 

Konum: Cumalıkızık, No:2, Cin Aralığı Sk, 16370 Yıldırım/Bursa

Google haritalarda bakın.

Tel: 0537 378 75 66

instagram.com/sadiklar16


Gölyazı, Bursa Nilüfer’de bir yarımadadır.  Gölyazı Faik Bey Konağı'nda Uluabat gölüne karşı sevdiklerinizle keyifli bir kahvaltı yapabilirsiniz. Konak göle sıfır konumda bulunuyor. Aynı zamanda serpme köy kahvaltıları da mevcut. Kahvaltı ürünlerini de kendileri yaparak damaklarda lezzetli izler bırakıyorlar. Aynı zamanda konaklama hizmeti de veren mekan haftanın her günü açık. 

Konum: Gölyazı Mahallesi 6. Sokak No.18 Nilüfer/BURSA

Google haritalarda bakın.

Tel: (0224) 485 50 48

instagram.com/faikbeykonagigolyazi