Bursa Kahvaltı Mekanları: En İyi 19 Mekan

Bursa'da kahvaltı nerede yapılır? Bursa'nın en meşhur kahvaltı mekanları nerededir? İşte, menü içerikleri ve iletişim adresleriyle Bursa'daki en iyi 19 kahvaltı mekanı:
Bursa Kahvaltı Mekanları: En İyi 19 Mekan
04 Ağustos 2023, 16:38

'Bursa'da kahvaltı nerede yapılır?' diye merak edenler için Bursa'nın en iyi kahvaltı mekanlarını yazımızda derledik. İstanbul'un kalabalığından kaçmak, iş yoğunluğundan uzaklaşmak isteyenler için, hafta sonu sevdiklerinizle birlikte gidebileceğiniz kahvaltı mekanlarını sizlerle paylaşıyoruz. Kahvaltı mekanlarının menü içeriklerine, instagram adreslerine, iletişim numaralarına ve yol tariflerine yazımızın devamından ulaşabilirsiniz.

Bursa'daki En İyi 19 Kahvaltı Mekanı

 1. Pasto Bursa

pasto bursa

Pasto Bursa’nın en popüler mekanlarından biri. Fırıncı bir ailenin kurduğu eski bir fırın. Özellikle ekşi mayalı ekmeklerinde çeşitler bulunuyor. Fırın ve pastane ürünlerinin yanı sıra kahvaltı malzemelerini de kendileri yaparak misafirlerine harika bir kahvaltı deneyimi sunuyorlar. Her gün açık olan fırın 06.00 ile 00.00 arası hizmet veriyor. 

Konum: Akpınar Mahallesi Hancı Caddesi No:6 Osmangazi Bursa | Türkiye

Google haritalarda bakın.

Tel: 0224 241 4521

instagram.com/pastobursa

 1. Simit Sarayı

simit sarayı

Simit Sarayı'nın Türkiye’de ve Dünya’da şubeleri bulunuyor. Bursa’daki bu Simit Sarayı'nın en önemli özelliği göl kenarında konumlanıyor olması. Nefis manzara eşliğinde sevdiklerinizle keyifli bir kahvaltı yapabilirsiniz. Burası self servis ile çalışıyor ve her gün 06.00 ile 02.00 arası hizmet veriyor. 

Konum: Hocaalizade, Atatürk Cd. No:1, 16010 Osmangazi/Bursa

Google haritalarda bakın.

Tel: (0224) 225 11 63

instagram.com/simitsarayiofficial

 1. Uzay Pastanesi

uzay pastanesi

Uzay Pastanesi'nin Bursa'da 11 ayrı şubesi bulunuyor. Bursa'nın hemen hemen her yerinden rahatlıkla ulaşabileceğiniz pastanede, lezzetli  pastane ürünlerinin dışında geniş bir kahvaltı menüsü de bulunuyor. Mekanın serpme kahvaltısı çok seviliyor. Hafta sonları bazı şubelerde açık büfe kahvaltı hizmeti de veriyorlar. Doyurucu kahvaltı tabakları da misafirler tarafından çok beğeniliyor. Haftanın her günü açık olan Uzay Pastanesi saat 07.00 ile 23.00 arası hizmet veriyor.

Konum: Halit Paşa Mah. Kumyaka Cad. NO: 11/A-11/B Mudanya / BURSA

Google haritalarda bakın.

instagram.com/uzaypastanesi

 1. Cumalıkızık Sadıklar Konağı

sadıklar konağı

Cumalıkızık, Bursa'nın Yıldırım ilçesinde bulunuyor. Burada ziyaret etmek isteyebileceğiniz turistik yerler ve şirin köy evleri var. Mekan şehir merkezine oldukça yakın bir konumda yer alıyor. Sadıklar Konağı 3 katlı bir konak. Buraya girdiğinizde eviniz gibi hissedeceksiniz. Çalışanların ve mekan sahiplerin misafirperverliği ile vakit geçirmekten keyif bir mekan. Sadıklar Konağı'nda köy kahvaltısı bulunuyor. Patates kızartmasından, peynir çeşitlerine zengin bir kahvaltı menüsü ile hizmet veriyor. Haftanın her günü açık olan konağa sadece kahvaltı için değil öğlen ya da akşam yemekleri içinde uğrayabilirsiniz. 

Konum: Cumalıkızık, No:2, Cin Aralığı Sk, 16370 Yıldırım/Bursa

Google haritalarda bakın.

Tel: 0537 378 75 66

instagram.com/sadiklar16

 1. Gölyazı Faik Bey Konağı

gölyazı faik bey konağı

Gölyazı, Bursa Nilüfer’de bir yarımadadır.  Gölyazı Faik Bey Konağı'nda Uluabat gölüne karşı sevdiklerinizle keyifli bir kahvaltı yapabilirsiniz. Konak göle sıfır konumda bulunuyor. Aynı zamanda serpme köy kahvaltıları da mevcut. Kahvaltı ürünlerini de kendileri yaparak damaklarda lezzetli izler bırakıyorlar. Aynı zamanda konaklama hizmeti de veren mekan haftanın her günü açık. 

Konum: Gölyazı Mahallesi 6. Sokak No.18 Nilüfer/BURSA

Google haritalarda bakın.

Tel: (0224) 485 50 48

instagram.com/faikbeykonagigolyazi

 1. Pervane Kafe

pervane kafe

Pervane Kafe Bursa Muradiye’de bulunuyor. Kahvaltı menülerinde serpme kahvaltı, tost gibi seçenekler mevcut. Aynı zamanda vegan, vejetaryenler için ürünler, salata ve muffin gibi lezzetleri de misafirler tarafından çok seviliyor. Mekan Salı günleri hariç saat 09.00 ile 21.30 arasında hizmet veriyor. 

Konum: Muradiye Mah, 2. Murat Cd. No: 28, 16050 Osmangazi/Bursa

Google haritalarda bakın.

Tel: (0224) 220 00 14

instagram.com/pervanecafe

 1. Assos Köy Evi

assos köy evi

Assos Köy Evi Nilüfer'de bulunuyor. Pazartesi günleri hariç her gün 09.00 ile 21.00 arası hizmet veriyor. Sadece kahvaltı değil öğlen ve akşam yemekleri için sac tava, pizza gibi lezzetleri de bulunuyor. Serpme kahvaltılarındaki pişi ve enfes peynir çeşitleri gelenler tarafından çok beğeniliyor. Buranın geniş ve ferah bahçesinde keyifli ve uzun bir kahvaltı keyfi yapabilirsiniz.

Konum: Nilüfer, Nilüfer Hatun Cd. No:7, 16265 Osmangazi/Bursa

Google haritalarda bakın.

Tel: 0516 166 23 00

instagram.com/assoskoyevi

 1. Rezene

rezene

Rezene, kahvaltıdan akşam yemeğine kadar servis veren bir işletme. Mekanın serpme kahvaltısı misafirler tarafından çok seviliyor. Kızartma tabakları, menemen, zeytin ve peynir çeşitleri ile doyucu bir kahvaltı yapmak isteyenlerin tercih edebileceği bir işletme. Haftanın her günü 09.00 ile 00.00 arası hizmet veriyor. 

Konum: Konak mah. Beşevler cad. no: 97 Nilüfer / Bursa - TÜRKİYE

Google haritalarda bakın.

Tel: 0549 722 18 18

instagram.com/rezenedeyim

 1. Petrov Coffee

petrov cafe

Petrov, klasik kahvaltı anlayışından ziyade misafirlerine daha gastronomik bir kahvaltı deneyimi sunuyor. Menülerinde kahvaltı kaseleri ve egg benedict gibi yiyecekleri bulunuyor. Ayrıca lezzetli kahveleri de ziyaretçiler tarafından çok seviliyor. Menülerinde kahvaltı dışında salata ve burger seçenekler de var.  Haftanın her günü saat 10.00 ile 00.00 arası hizmet veriyor. 

Konum: Cumhuriyet, Zafer Sk. No:19, 16130 Nilüfer/Bursa

Google haritalarda bakın.

Tel: 0532 431 29 16

instagram.com/petrovcoffee

 1. Dobruca Derebahçe Sosyal Tesisleri

derebahçe sosyal tesisleri

Dobruca Derebahce Sosyal Tesisleri Bursa'nın merkezine yakın bir konumda bulunuyor. Dere kenarında ve yeşillikler içerisindeki mekan kendini doğaya yakın hissetmek isteyenlerin tercih edebileceği bir adres.  Serpme kahvaltıları hem göze hem de damağa hitap  ediyor. Menülerinde kebap seçenekleri de bulunuyor. Burada çocuklar için oyun alanı ve otopark alanı mevcut.

Konum: Doburca, 3. Zümrüt Sk. 11-10, 16090 Osmangazi/Bursa

Google haritalarda bakın.

Tel: 0224 800 20 88

instagram.com/dobrucasosyaltesisi

 1. Misi Köy Evi

misi

Misi Köy Evi'nde zengin ve doyurucu bir köy kahvaltısı sizleri bekliyor. Kendi ürünleriyle hazırladıkları köy kahvaltısı hem çeşitli hem de lezzetli. Menülerinde kahvaltı dışında başka lezzetli yemekleri de var. Yolunuz bu tarihi köye düşerse kahvaltı için mutlaka uğramalısınız. 

Konum: Mısır köyü (Solmaz sk) Bursa, Türkiye

Google haritalarda bakın.

Tel: 0531 922 80 60

instagram.com/misikoyevi

 1. Tabiat Binicilik Merkezi

tabiat binicilik merkezi

Tabiat Binicilik Merkezi göl ve orman manzarasına sahip bir mekan.  Güzel ortamı ve lezzetli yemeklerinin dışında binicilik merkezi olan alanda binicilik eğitimleri alarak keyifli vakit geçirebilirsiniz.  Burada manzara eşliğinde enfes bir serpme kahvaltı deneyimi yaşayabilirsiniz. 

Konum: Kazancı Mh. 16450 Kestel / Bursa

Google haritalarda bakın.

instagram.com/tabiat

 1. Abdal Simit Fırını

abdal simit fırını

Tarihi fırının önüne gidip sıra beklemeden istediğinizi alırsanız, çok şanslısınız! Abdal simit fırını Bursa'nın en meşhur fırınlarından biri. Kapısının önünde uzunca sıralar oluyor. En meşhur ürünleri ise Bursa'nın tahanlısı ve simit. Bursa'nın merkezinde olan fırına ulaşım ise toplu taşımalar ile çok kolay. Fırın haftanın her günü hizmet veriyor. 

Konum: 5. Fırın Sokak Tuzpazarı Abdal Caddesi No:12, 12. Fırın Sk. No:2, 16020 Osmangazi

Google haritalarda bakın.

Tel: 0 224 220 62 86

instagram.com/abdal_simit_firini

 1. Kardeşler Pide Salonu

kardeşler pide salonu

Kahvaltsını pide ürünleri ile yapmayı sevenler bu mekana bayılacak. Bursa'nın meşhur cantık pidesi ile kahvaltı yapmayı deneyebilirsiniz. Karadeniz Pide salonu Bursa'nın merkezinde bir iş hanı içerisinde yer alıyor. Bu mekan pazartesi günleri kapalı diğer günler ise saat 11.30 ile 21.30 arasında hizmet veriyor. 

Konum: Tuzpazarı Mahallesi Saner İş Merkezi 53, 16040 Osmangazi/Bursa

Google haritalarda bakın.

Tel: 0224 451 26 26

instagram.com/kardeslerpidebursa

 1. Dereağzı Kafe Restoran

dereağzı kafe

Dere kenarında doğayla baş başa kahvaltı etmek isteyenlerin mekanı burası. İçinden dere akan, doğa tutkunları için mükemmel bir yer. Kahvaltısı ve mangal et çeşitleri çok iyi.

Konum: Doburca, 3. Nilüfer Cd. No:32, 16090 Osmangazi/Bursa

Google haritalarda bakın.

Tel: 0224 239 66 66

instagram.com/dereagzirestaurant

 1. Kilim Cafe Restoran

kilim cafe

Kuymağına kadar dolu dolu bir kahvaltıları var. Serpme kahvaltısını yazın bahçede yapabilirsiniz. Lezzetli, doyurucu, uygun, sakin, dinlendirici, huzurlu bir mekan. Bir çok yemek çeşidi de mevcut. Şehrin içinde ama dışındaymış gibi hissettiren sessiz sakin huzurlu bir ortam.

Konum: Hüdavendigar, Bent Cd. No:88, 16090 Osmangazi/Bursa

Google haritalarda bakın.

Tel: 0538 350 58 16

instagram.com/kilimcaferestaurant

 1. Nev-i Çeşni

nevi çeşni

Nev-i Çeşni Kafe, hizmet ve lezzet anlamında Bursa’ya yeni bir soluk getirdi. Geleneksel Türk mutfağından eşsiz lezzetler sunulan Nev-i Çeşni’de; size özel servis, zengin menü seçeneği ve ferah
ortamı eşliğinde deneyimleyeceğiniz yemeklerin tadına doyamayacaksınız. Çocuklu aileler için de oyun parkı var, rahatlıkla gidebilirsiniz. Serpme kahvaltısıyla birlikte saç tavası da denenmeye değer.

Konum: Odunluk, Erdoğan Binyücel Cd. No:5/1, 16200 Nilüfer/Bursa

Google haritalarda bakın.

Tel: 0224 453 44 55

instagram.com/nevicesni

 1. Değirmenci Kahvaltı

değirmenci kahvaltı

Bursa'da Cumalıkızık denince tarihin mis gibi kokan ahşap evlerinde güzel bir kahvaltı akla gelir. Değirmenci Kahvaltıda; su değirmenin yanında, Su sesinin verdiği huzurla yapılan kahvaltı çok keyifli. Sınırsız çay ve doyana kadar yiyebildiğiniz güzel bir mekan.

Konum: Cumalıkızık, 4. Pınar Sk. No:21, 16370 Yıldırım/Bursa

Google haritalarda bakın.

Tel: 0224 322 25 04

 1. Bahçemis Et Mangal Kahvaltı

bahçemis

Bahçemis Et Mangal Kahvaltı'da, aileniz ile gelebileceğiniz doğanın içerisinde huzur dolu ve eğlenceli bir kahvaltı yapabilirsiniz. Öğlen ve akşam yemekleriniz için de zengin bir menüsü var. Mekan doğası ve konumuyla güzel bir yerde. Ekmeklerini kendileri yapıyorlar. Yazın bahçesinde içeride ördekler, tavuklar ve civcivleri, kuş sesleri, suyun içinde balıklar, kaplumbağaları var.

Konum: Gökçeören, Bursa Keles Yolu 6.Km, 16190 Osmangazi/Bursa

Google haritalarda bakın.

Tel: 0224 293 11 01

instagram.com/bahcemisetmangal

Şunlara da göz atın;

 1. İstanbul kahvaltı mekanları
 2. Kadıköy kahvaltı mekanları
 3. Ankara kahvaltı mekanları
 4. Kocaeli kahvaltı mekanları
 5. Antalya kahvaltı mekanları
Kategoriler
Lezzet Logo