Tavuk Pirzola Tarifleri: Lokum Kıvamında 5 Nefis Tarif

Tavuk pirzolayla hangi yemekler yapılır? Tavuk pirzola nasıl yapılır? İşte, lokum gibi kıvamıyla ağızda dağılan ve sofraları ziyafete çeviren 5 farklı tavuk pirzola tarifi:
Tavuk Pirzola Tarifleri: Lokum Kıvamında 5 Nefis Tarif
05 Nisan 2021, 15:27

Pirzola, kuzu, dana ve koyun etinin kaburga kısmında bulunan ve bitişik olarak kesilen et parçasına verilen isimdir. Fakat tavuk pirzolası kaburgadan değil, tavuğun but kısmından elde edilir. Protein bakımından zengin olan tavuk pirzolası, farklı soslarla harmanlanarak tavada, fırında veya ızgarada pişirilir. Kırmızı ete göre daha ekonomik olduğu için, sık sık sofralarda kendine yer bulur. Peki, tavuk pirzola hangi yemeklerde kullanılır? İşte, kalabalık sofralarda sunabileceğiniz birbirinden lezzetli 5 nefis tavuk pirzola tarifi:


 1. Beğendili Piliç Pirzola


Tavuk pirzolanın sarımsaklı sosla marine edilmesiyle hazırlanan bu yemek, davet sofralarının vazgeçilmezidir. Sosta pişirilen pirzolalar, patlıcanlı begendi ile birlikte sunulur. İsteğe göre fırınlanmış domates ve patates ile birlikte servis edebilirsiniz.


 1. Tavuk Pirzola


Hazırlaması 5, pişirmesi ise 40 dakika süren tavuk pirzola, farklı baharatlarla harmanlanır. Fırında pişirildikten sonra pirinç pilavı ile birlikte servis edilir.


 1. Avokado Soslu Arpa Şehriye ve Tavuk Pirzola


Baharatlarla harmanlanan tavuk pirzola, fırında kızarıncaya kadar pişirilir. Avokado, lime suyu ve krema ile hazırlanan arpa şehriyeler ise, pirzolanın yanında sunulur.


 1. Kırmızı Biberli Tavuk Pirzola


Ortalama 30-35 dakikada hazırlanan tavuk pirzolanın yapımında, kırmızı biber, soğan ve zeytinyağı kullanılır. Tavuk pirzolalar kızarmış ekmek ve közlenmiş biber ile birlikte servis edilir.


 1. Narenciye Soslu Tavuk Pirzola


Portakal, limon ve mandalina suyu ile harmanlanan tavuk pirzola, sosla birlikte pişirilir. Aromatik bir tada sahip olan bu yemek, buğday salatası ile birlikte sunulur.


Şunlara da göz atın;

 1. Tavuk yemekleri
 2. Tavuk sote tarifleri
 3. Fırında bütün tavuk nasıl pişirilir?
 4. Tavuk etinin bozulduğu nasıl anlaşılır?
 5. Değişik tavuk yemekleri
 6. Bir tavuktan 4 farklı tavuk yemeği
Kategoriler

Benzer Yazılar

Lezzet Logo