Ramazan Pidesi İle Yapılan 7 Tarif

Pide sade tüketilmek dışında nasıl tüketilebilir? Fazla aldığımız pideleri nasıl tüketebiliriz? Ramazan pidesi ile hazırlanabilen 5 farklı tarifi sizler için listeledik. İşte, ramazan pidesi ile yapılan 7 farklı tarif:
Ramazan Pidesi İle Yapılan 7 Tarif
22 Mart 2023, 11:33

Ramazan ayı geldiğinde fırın önlerinde pide kuyrukları oluşmaya başlar. Türk mutfağında ramazan pidesinin yeri ayrıdır. Peki pide sade tüketilmek dışında nasıl tüketilebilir? Fazla aldığımız pideleri nasıl tüketebiliriz? Ramazan pidesi ile hazırlanabilen 5 farklı tarifi sizler için listeledik. İşte, ramazan pidesi ile yapılan 7 farklı tarif:

 1. Yumurtalı Ramazan Pidesi


İftar saatlerinin vazgeçilmezi haline gelen ramazan pidesinin yumurtalısı olduğu gibi peynirlisi de mevcuttur. Bu şekilde hazırladığınız pideleri sahurda tüketebilirsiniz. 

 1. Kaşar Peynirli Ramazan Pidesi


İftar ya da sahurda daha farklı bir şekilde pide sunmak isterseniz kaşar peynirli ramazan pidesini deneyebilirsiniz. Taze baharat, biber ve kaşar ile hazırlanan pideyi mutlaka denemelisiniz.

 1. Pide Üstü Ev Döneri


Türk mutfağının en sevilen tariflerinden biri olan döneri, bu kez ev yapımı versiyonuyla sizlere sunuyoruz. Dana kıyma, salça, soğan ile hazırlanan et döneri, tavada kızarttıktan sonra ramazan pidesi üzerine ekleyebilirsiniz.

 1. Ramazan  Pidesi Üstü Atıştırmalık 


Ramazan pidesi üzerine beyaz peynir, labne peynir, pastırma, nohut, domates ve turp dilimleri ile siz de sahurda hafif beslenebilir, farklı tatları bir araya getirebilirsiniz. 

 1. Ramazan Pidesi İle Pizza


Ramazan pidesinden nefis mi nefis bir pizza hazırlamaya ne dersiniz? Üzeri dana jambon, peynir, domates ve pesto sos ile zenginleştirilen bu pizzayı, sevdiğiniz malzemelerle süsleyebilirsiniz.

 1. Sebzeli Ramazan Pidesi 

Sebzeli Ramazan Pidesi

Ramazan pidesinden bol sebeli yumuşacık lezzet hazırlamaya ne dersiniz? Bu şekilde hazırladığınız pideyi sahur da ya da iftarda tüketebilirsiniz. 

 1. Sahur Pidesi

Sahur Pidesi

Sahurda doyurucu ve lezzetli bir tarife ne dersiniz? Ramazan pidesi ile hazırlanna bu tarif sahur sofralarınızın favorisi olacak.

Şunlara da göz atın;

 1. Dünya'dan popüler ramazan yemekleri
 2. Osmanlı'da iftar gelenekleri
 3. Ramazan için 10 kolay şerbetli tarif
 4. Ramazan imsakiye 2023
 5. Ramazan tatlıları
Kategoriler

Benzer Yazılar

Lezzet Logo