ANASAYFA LEZZET'TEN HABERLER MASTERCHEF SEFA OKYAY KİMDİR? SEFA OKYAY KILIÇ NERELİ VE KAÇ YAŞINDA?

MASTERCHEF SEFA OKYAY KİMDİR? SEFA OKYAY KILIÇ NERELİ VE KAÇ YAŞINDA?

Masterchef Türkiye'ye veda eden Sefa Okyay isim oldu. Masterchef 2020'nin sevilen yarışmacılarından olan Sefa Okyay, yarışmayı 6. olarak tamamladı. Peki, Sefa Okyay Kılıç kimdir? Masterchef Sefa'nın mesleği ne, kaç yaşında? İşte, Sefa Okyay'ın merak edilen biyografisi..
Masterchef Sefa Okyay Kimdir? Sefa Okyay Kılıç Nereli ve Kaç Yaşında?

Masterchef Türkiye'ye veda eden isim Sefa Okyay oldu. Masterchef 2020'nin sevilen yarışmacılarından olan Sefa Okyay, yarışmayı 6. olarak tamamladı. Peki, Masterchef Sefa kimdir? Sefa Okyay'ın mesleği ne, kaç yaşında? İşte, Masterchef Sefa'nın merak edilen biyografisi..


Masterchef Sefa Okyay, 13 Haziran 1996 yılında Ankara'da doğdu. Üç çocuklu bir ailenin en küçük çocuğu olan Sefa Okyay, 2019 yılında Gazi Üniversitesi Gastronomi ve Mutfak sanatları bölümünden mezun olmuştur. Daha önce Ankara'da Metropolitan Hotels ve Ato Congressium'da, Antalya Rixos Premium Tekirova'da; İngiltere'de Fora Restaurants'da çalışma fırsatı bulan ve İtalya Lecce'de 1 ay staj yapan MasterChef Sefa, Kore Mutfak Eğitimleri, Moleküler Gastronomi ve İtalyan mutfağı üzerine eğitimler almıştır. 


Ülkemizde düzenlenen birçok gastronomi festivalinde ekip koordinatörü olarak görev alan Sefa Okyay, İngilizceyi akıcı bir şekilde, İtalyanca ve Fransızcayı ise başlangıç düzeyinde konuşabilmektedir. Aktif bir şekilde sürdürdüğü spor hayatında ise çeşitli branşlara yer vermektedir. Masterchef 2020'ye yedek kadrodan katılan Sefa Okyay, ilk elemelerin ardından başarılı bir performans sürdürmüştür.


Sefa Okyay Elendi Mi?

Masterchef Türkiye'de son 6'ya girildi. Bu haftanın eleme adayları Serhat Doğramacı, Barbaros Yoloğlu ve Sefa Okyay olarak belirlenmişti. Eleme oyunu için yarışmacılardan tournedos rossini yapmaları istendi. Yarışmacılar, verilen süre içerisinde hazırladıkları yemekleri şeflerin beğenisine sundu. 13 Aralık Masterchef'te şef olma hayallerine ve yarışmaya veda eden isim Sefa Okyay oldu. Böylece Masterchef Sefa, yarışmayı 6. olarak tamamladı.


Instagram'da Sefa OkyayŞunlara da göz atın;


Yeniliklerden haberdar olun!

Lezzet’ten sürekli haberdar olmak istiyorsanız e-posta adresinizi girerek kaydolun!