2021 Masterchef 80. Bölüm Tarifleri ve Bölüm Özeti

Masterchef Türkiye'nin 80. bölümünde ikinci dokunulmazlık oyunu oynandı. Peki, dokunulmazlık oyununu hangi takım kazandı? Eleme adayları kimler oldu? İşte, Masterchef 80. bölüm özeti:
2021 Masterchef 80. Bölüm Tarifleri ve Bölüm Özeti
07 Temmuz 2023, 14:25

Masterchef'te haftanın ilk dokunulmazlık oyununu mavi takım kazanmış, kırmızı takımdan Araz ve Milhan eleme adayları olarak belirlenmişti. Masterchef 80. bölümünde ise haftanın ikinci dokunulmazlık oyunu oynandı. Dokunulmazlığı hangi takım kazandı? Bireysel dokunulmazlığın sahibi kim oldu? İşte, detaylar:


Masterchef 80. Bölüm Tarifleri


Danilo Şef, Mehmet Şef ve Somer Şef'in jüriliğini üstlendiği Masterchef Türkiye'de, haftanın ikinci oyunu için '5 kıta yemeği' konsepti belirlendi. Yarışmacılardan empanada, jambalaya, murgh makhani, apple pie ve koshari yapmaları istendi.

  1. Empanadayı, mavi takım kazandı.
  2. Jambalayayı, mavi takım kazandı.
  3. Murgh makhaniyi, kırmızı takım kazandı.
  4. Apple pie'yi, kırmızı takım kazandı.
  5. Koshari, mavi takım kazandı.

Böylece mavi takım, 3-2 üstünlükle ikinci dokunulmazlığı aldı.


Bireysel Dokunulmazlığı Kim Kazandı?


Bireysel dokunulmazlık oyunu için, yarışmacılara artan malzemeler verildi ve yaratıcı bir tabak hazırlamaları istendi. Hazırlanan yemekler şeflerin beğenisine sunuldu. Gecenin sonunda bireysel dokunulmazlığı kazanan, Burcu oldu. Burcu, 3. eleme adayı olarak Mustafa'yı seçti. Kırmızı takım, 4 adayı belirlemek için oylama yaptı. Verilen oylara göre 4 eleme adayı Şükrü oldu.


Daha fazlası için masterchef tarifleri sayfamıza göz atın.

Benzer Yazılar

Lezzet Logo