Kütük Mutfak Masası Nedir?

Kütük mutfak masası nedir? Kütük mutfak masası nasıl dekore edilir? Kütük mutfak masasında hangi ağaçlar kullanılır? İşte, rüstik bir görünüm için kütük mutfak masası kullanımı:
Kütük Mutfak Masası Nedir?
22 Kasım 2022, 14:42

Kütük mutfak masası, evde otantik ve rüstik bir görünüm katmak için son yıllarda tercih edilen ürünlerden biridir. Mutfakta daha şık ve daha doğal bir görünümü benimseyen kişilerin tercih ettiği bu masalar, benzersiz bir dokuya sahiptir. Her model, kendi içinde ayrı bir özgünlüğe sahiptir. Kesim zamanı gelen ağaçlardan elde edilen bu masalar, doğru yöntemlerle üretildiğinde çevreye zarar vermez. Çünkü yapımında, kesim zamanı gelen ağaçlar kullanılır. Kütük mutfak masalarında yakma denilen işlemler gerçekleştirilir. Eskitme yapılarak girinti ve çıkıntılar daha belirgin bir hale getirilir. Vernikleme işlemi sayesinde doğal bir görünüm elde edilir.

Kütük Mutfak Masasının Avantajları Nelerdir?

 1. Ortama hoş ve otantik bir hava verir.
 2. Lüks bir görüntü oluşturur.
 3. Diğer masalara göre daha dayanıklı ve uzun ömürlüdür.
 4. El işçiliği ile kendine has bir görünümü vardır.
 5. Kolay temizlenebilir.
 6. Çizilmelere karşı hassas bir yapıdadır.

mutfak masası

Kütük Mutfak Masası Nasıl Dekore Edilir?

Mutfağa yerleştirilen kütük mutfak masasının üzerinde örtü kullanımı, tamamen kişisel zevklere bağlıdır. Masanın çevresinde ahşap, ferforje ve deri sandalyeler tercih edilebilir. Masasın etrafında eskitme tarzda banklar da tercih edilebilir. Sandalye minderleri, masanın rengine göre krem, bej, kahverengi tonlarında olabilir. Masanın üzerinde kullanabileceğiniz taştan biblolar, saksılar ve yeşillikler doğal görünümü destekleyici niteliktedir. Mutfağınızı yenilemeyi düşünüyorsanız, zeminde ahşap parke kullanımı ve duvarlarda doğal taştan yapılma modeller kullanmak, ortamın havasını değiştirecektir. Ayrıca otantik görünümü desteklemek için odundan yapılan büyük mumları da tercih edebilirsiniz.

mutfak masası

Kütük Mutfak Masasında Hangi Ağaç Modelleri Vardır?

 1. Kiraz ağacından kütük mutfak masası

Ağaç parçalarının bozulmadan kullanıldığı kiraz ağacından mutfak masası, ağacın damarlı yapılarını kolayca görebileceğiniz modellerden biridir. Salon veya yemek masası olarak kullanılabilir. 

 1. Ceviz ve meşe ağacından kütük mutfak masası

Ceviz ve meşe ağacından üretilen masalar, daha kıvrımlı bir yapıdadır. Ayrıca asimetrik tasarımlara sahiptir. Bu masalarda, ağacın bütünlüğü bozulmaz. Ceviz masalar, diğerlerine göre daha koyu renklidir.

 1. İşçilikle değiştirilen kütük mutfak masaları

Asimetrik ve kıvrımlı bir masa istemiyorsanız, iyi bir işçilikle tamamen simetrik bir yapıya getirilen masaları tercih edebilirsiniz. Bu masalar, diğerlerine göre daha parlak ve pürüzsüz bir yapıdadır.

Şunlara da göz atın;

 1. Mutfak masası alırken dikkat edilmesi gerekenler
 2. Mutfak fayansı nasıl seçilir?
 3. Mutfak aydınlatması nasıl olmalı?
 4. Mutfak duvarı dekorasyonu
 5. Country mutfak dekorasyonu
Kategoriler

Benzer Yazılar

Lezzet Logo