Granül Kahve ile Cappuccino Nasıl Yapılır?

Cappucino seviyorsanız ve ekipmanınız ya da zamanınız yoksa kolay bir şekilde hazırlayabilirsiniz. Granül kahve ile capuccino hazırlayabilirsiniz. Sizlere granül kahve ile cappuccino nasıl yapılır anlattık. İşte, granül kahve ile cappuccino nasıl yapılır:
Granül Kahve ile Cappuccino Nasıl Yapılır?
12 Eylül 2023, 17:18

Cappucino seviyorsanız ve ekipmanınız ya da zamanınız yoksa kolay bir şekilde hazırlayabilirsiniz. Granül kahve ile capuccino hazırlayabilirsiniz. Oldukça kolay iki yöntemle kahvenizi hazırlayabilirsiniz. Dilerseniz süt yerine bitkisel süt tercih edebilirsiniz. Sizlere granül kahve ile cappuccino nasıl yapılır anlattık. İşte, granül kahve ile cappuccino nasıl yapılır:

Çalkalanmış Kahve İçin Malzemeler:

 1. 1 ila 2 çay kaşığı hazır kahve granülü
 2. 1 su bardağı su (100 ml)
 3. Tadımlık şeker
 4. Süt

Cappuccino için Malzemeler:

 1. 1,5 çay kaşığı hazır kahve granülü
 2. ¾ ila 1 yemek kaşığı şeker
 3. ½ ila ¾ çay kaşığı su
 4. 1 su bardağı süt (237 ml)

Köpük Yapmak İçin Süt Nasıl Çalkalanır?

 1. Kahvenizi yapın. 100 ml suyu su ısıtıcısında, tencerede veya mikrodalgada kaynatın. Tavsiye edilen hazır kahve ölçümü için markanızın talimatlarına bakın. Ancak genel olarak bir kupadaki kaynamış suyu 1 ila 2 çay kaşığı kahve granülüyle karıştırın. İstediğiniz miktarda şekeri ekleyin.
 2. Sütünüzü ısıtın. İstediğiniz miktarda sütü mikrodalgaya dayanıklı bir kaba veya küçük bir tencereye dökün. Kaynayıncaya kadar ısıtın. Kabarmaya ve yükselmeye başladığında ocaktan alın.
 3. Sütünüzü köpürtün. Sütünüzü ağzı kapatılabilen bir kavanoz veya benzeri bir kaba aktarın. Sütün en fazla yarısına kadar dolduracağı kadar büyük bir kap kullanın. Dökülmeyi ve haşlanmayı önlemek için kabı sıkıca kapatın. Daha sonra kabı yirmi saniye boyunca veya köpük oluşana kadar kuvvetlice çalkalayın.
 4. Sütü kahvenize ekleyin. Sıvı sütü kupanıza dökün. Kahvenize karıştırmak için bir kaşık kullanın. Daha sonra köpüklü sütü kaptan çıkarın ve içeceğinizin üzerine dökün. İsterseniz köpüğün üzerine tarçın ve/veya hindistan cevizi serpin

Cappuccino Nasıl Yapılır?

 1. Kahve karışımınızı yapın. Süt ısınırken karışımınızı hazırlayın. Bir kahve kupasında 1,5 çay kaşığı hazır kahveyi ¾ ila 1 yemek kaşığı şekerle birleştirin. Daha sonra suyu ekleyin. Karışımı bir kaşıkla açık kahverengi oluncaya kadar yaklaşık beş dakika çırpın.
 2. Sütü ısıtın. 1 su bardağı sütü bir tencereye dökün. Tencereyi ocağınıza alın. Kabarmasını ve yükselmesini bekleyin. Alternatif olarak mikrodalga kullanın. Bunu yaparsanız, dikkat edin ve sütü kaynayınca hemen çıkarın.
 3. Isıtılmış sütü ekleyin. Bardağınıza dökün. Daha sonra karıştırarak köpük haline getirin. İsterseniz köpüğün üzerine biraz kahve granülü serpin ve keyfini çıkarın.

Şunlara da göz atın;

 1. Cappucinoyu machiatodan ayıran nedir?
 2. Cappucino nedir, nasıl yapılır?
 3. Cappucino, latte, macchiato farkları nelerdir?
 4. Granül kahve tüketmek iyi mi kötü mü?

Kaynakça

Lezzet Dergisi, tüm yayınlarını güvenilir kaynaklara dayandırır. Tüm yayınlar Lezzet Dergisi bünyesinde bulunan ya da danışmanlık alınan uzmanlar tarafından onaylanır. Doğru ve güvenilir bilgi sunmak için izlediğimiz sürece Lezzet Test Ekibi sayfasından ulaşabilirsiniz.
Kategoriler

Benzer Yazılar

Lezzet Logo