Sarıyer Kahvaltı Mekanları: En İyi 8 Mekan

Sarıyer'de nerede kahvaltı yapılır? Sarıyer'in en meşhur kahvaltı mekanları nelerdir? İşte, Eray Kılıç'tan Sarıyer'de mutlaka görmeniz gereken 8 farklı kahvaltı mekanı önerisi:
Sarıyer Kahvaltı Mekanları: En İyi 8 Mekan
24 Nisan 2024, 22:15

Günlük hayatın yoğunluğundan, koşturmacasından dolayı şöyle doya doya kahvaltı ettiğiniz günler geride kaldıysa, hafta sonu yapacağınız kahvaltının hayalini şimdiden kurmaya başladıysanız sizleri Sarıyer’in iyi kahvaltı mekanlarına alalım! YE-RİM.

 1. Uzunya Beach Restaurant


İstanbul'dan kaçmak İstanbul'da da mümkün. İstanbul'dan kaçmak istiyorsanız, altınızda da arabanız varsa hiç durmayın! Hemen Demirciköy'de yer alan bu mekana gidin. Maviden, kumdan, yeşilden bir de bu leb-i derya restorandan başka bir şey yok. Sadece huzur! Haydi kahvaltıya!


Konum: Google haritalarda bakın.

instagram.com/uzunyarestaurant

 1. Ahali 279


Ahali 279’un bahçesi ve giriş katı kertenkelelerin neşeyle koşturduğu, yayılmalık minderlerin ve serpme kahvaltılık masaların ağaçlarla gölgelendiği çok tatlı bir mekan. Buraya bir hafta sonu günü sabahtan gelebilir ve bir sonraki günün sabahının ilk saatlerine kadar kalabilirsiniz. Bütün kahvaltılıkları ayrı güzel.


Konum: Google haritalarda bakın.

instagram.com/ahali279

 1. Gazebo


Deniz kenarında, sakin bir hafta sonu kahvaltısı için harika bir yer. Kahvaltılıkları ve yemekleri çok çok güzel ve ayrıca boğaz manzarası eşsiz. Manzara şahane, mekan şık, kahvaltı müthiş! Daha ne olsun!


Konum: Google haritalarda bakın.

instagram.com/gazeboyenikoy

 1. Sarı Köşk


Emirgan Korusu'nun doğal manzarasına eşlik eden tarihi bir yapı olan Sarı Köşk, çok güzel ve orman manzaralı bol oksijenli bir konum. Gitmek isteyen herkesin gitmesi lazım çok hoş, çok lezzetli çok rahat bir mekan.


Konum: Google haritalarda bakın.

 1. Lokma


Lokma, Türk ve Dünya mutfaklarından seçeneklerle İstanbul'da, Boğaz'a karşı yemek yemenin keyfini yaşatıyor. Bence Rumeli Hisarı’nın boğazı en iyi gören mekanı! Kahvaltı için güzel seçim!


Konum: Google haritalarda bakın.

 1. Rumeli Kale Kafe & Restaurant


Önce manzarası göze, sonra kahvaltısı mideye hitap ediyor. Yiyecekleri taze, harika, özellikle sıcak yufkası insanın gözünde tütüyor. Favorilerim acı biber reçeli ve hellim kızartması…YE-RİM.


Konum: Google haritalarda bakın.

instagram.com/kale_cafe

 1. Big Chef's Tarabya


BigChefs, sunduğu menüsüyle ve her köşesinde aile sıcaklığı hissini duyacağınız konforlu dekorasyonu ile sıcak buluşmalara ve keyifli zamanlara ev sahipliği yapıyor. Mevsimin taze ürünleriyle hazırlanan ve lezzet müdavimliği yaratan tatlarıyla BigChefs kahvaltısını YE-RİM.


Konum: Google haritalarda bakın.

instagram.com/bigchefscafe

 1. MSA'nın Restoranı


Hem doğal hem organik hem de enfes bir kahvaltı yapayım diyorsanız, MSA, Türk mutfağı kadar, dünya mutfakları ve farklı sofra kültürlerini de müşterilerine sunuyor. Mutfakta kullandığı malzemelerin tamamına yakınını doğal tarım ve yetiştiricilik yapan çiftliklerden, üreticilerden sağlayan mekanda kahvaltı etmek çok keyif verici…


Konum: Google haritalarda bakın.

instagram.com/msaistanbul


Yazar:

Eray Kılıç

instagram.com/eraykilic


Şunlara da göz atın;

 1. İstanbul kahvaltı mekanları
 2. Kadıköy kahvaltı mekanları
 3. Üsküdar kahvaltı mekanları
 4. Sapanca kahvaltı mekanları
 5. Bursa kahvaltı mekanları
Kategoriler
Lezzet Logo