Turta Tarifleri: 10 Farklı Turta Tarifi

Birbirinden lezzetli tatlı ve tuzlu turta tariflerini sizler için derledik. İşte, birbirinden lezzetli 10 farklı turta tarifi:
Turta Tarifleri: 10 Farklı Turta Tarifi
23 Ağustos 2022, 14:01

Turta, altı ve üst kısmı turta ya da tart hamuru ile kaplı, tuzlu ya da tatlı hamurişleridir. Sizler için birbirinden lezzetli turta tariflerini derledik. İşte, birbirinden lezzetli,10 farklı, tatlı ya da tuzlu turta tarifi:


 1. Pırasalı Peynirli Turta

Börek tadında değişik ve lezzetli pırasalı peynirli turta tarifi ile karşınızdayız. Yapımında tavuk eti, pırasa, milföy ve kaşar peyniri kullanılan bu turta ile sofralarınızı lezzetlendirebilirsiniz. 


 1. Balkabaklı Cevizli Turta

Ağızda dağılan bir tart hamuru, içinde şahane balkabağı püresi ve üzerinde ceviz. Balkabağı, ceviz, akçaağaç şurubu ve kremalı dolgusuyla balkabaklı cevizli turtaya bayılacaksınız. 


 1. Limon Parçacıklı Turta

Limon parçacıklı turta, rafine şekersiz hazırlanır. Vegan olarak hazırlanan bu tarifi tercih edebilirsiniz. 


 1. Cottage Pie

İngiliz kökenli bir yemek olan cottage pie, İrlanda mutfağında da sık sık tüketilir. Bazı ülkelerde 'Çoban turtası ve yazlık turta' gibi isimlerle bilinmektedir. Patates püresi ve kıyma ile hazırlanır.


 1. Çilekli Turta

Çileklli turta üstü açık şekilde hazırlanır. Üst kısmında ise genellikle frambuaz, vişne, çilek gibi mevsim meyveleri kullanılır. 


 1. Domatesli Turta

Ana malzemeleri domates, peynir ve soğan olan turtayı, sevdiğiniz baharatlarla zenginleştirdikten sonra fırında pişirebilirsiniz.


 1. Sağlıklı Elmalı Turta

Çay saatlerinde servis edebileceğiniz lezzetli ve sağlıklı bir turta tarifi arıyorsanız bu tarif size göre. 


 1. İncirli Ve Elmalı Turta

Yaz aylarındaysanız taze incir ve elma ile hazırlayacağınız incirli ve elmalı turtayı kahve yanında servis edebilirsiniz. Kış aylarında ise kuru incirleri suda bekleterek yumuşatabilirsiniz. 


 1. Siyah Üzümlü Ve Cevizli Turta

Siyah üzüm, elma ve cevizle hazırlana turta harcı, şeker ve tarçın ile tatlandırılır. 


 1. Pomelo Kremalı Turta

Farklı lezzetlere açıksanız bu tarifi mutlaka denemelisiniz. Pomelo kremalı turta tarifini malzeme bulamazsanız portakal ve greyfurt ile de hazırlayabilirsiniz. 


Şunlara da göz atın;

 1. Kuru meyve ile hazırlanan tarifler
 2. Peynirli börek tarifleri
 3. Kızılcık ile hazırlanan tarifler
 4. Pazar kahvaltısı sosları
Kategoriler

Benzer Yazılar

Lezzet Logo