ANASAYFA LEZZET'TEN HABERLER MASTERCHEF 2021 ŞAMPİYONU KİM OLDU? MASTERCHEF KİM KAZANDI?

MASTERCHEF 2021 ŞAMPİYONU KİM OLDU? MASTERCHEF KİM KAZANDI?

Masterchef Türkiye'nin şampiyonu kim oldu? Serhat mı Barbaros mu kazandı? Masterchef 2021'i kim kazandı? İşte, Masterchef 2021'nin birincisi olan ve kupayı kazanan isim:
Masterchef 2021 Şampiyonu Kim Oldu? Masterchef kim kazandı?

6 aydır süren Masterchef Türkiye'nin şampiyonu belli oldu. Masterchef Türkiye, bu sene bir ilki gerçekleştirip final gününün 2 gün sürmesine karar vermişti. 2 Ocak'ta yayınlanan bölümde Serhat Doğramacı ve Barbaros Yoloğlu, 3 etaplı oyunlar için büyük bir mücadele verdi. Final turunun ilk gününü Serhat 66, Barbaros ise 69 puanla tamamlamıştı. Final turunun ikinci gününe 3 puan avantajla giren Barbaros olmuştu. Peki, Masterchef Türkiye'nin şampiyonu kim oldu? Kim birinci oldu? Masterchef 2021 şampiyonu kim oldu? İşte, detaylar;


Masterchef Şampiyonu Kim Oldu?

Final turunun ikinci gününde şefler, yarışmacılar için Türk mutfağı konseptini belirledi. Yarışmacılardan başlangıç tabağı, ana yemek ve tatlı yapmaları istendi. 4. oyunun sonunda yarışmacılar yemeklerini şeflerin beğenisine sundu. Verilen oylar sonucu Serhat 91, Barbaros ise 92 puana ulaştı. Aralarındaki fark 1'e düştü. 


5. oyunda Dünya mutfaklarından oluşan bir menü hazırlamaları istendi. Barbaros menüsünü a million years ago, november rain ve shine on you'dan oluşturdu. Serhat ise menüsünde vermicelli noodles, surf and turf ve keçi peynirli cheesecake yemeklerine yer verdi. 5. oyun sonunda şefler tekrar puanlama yaptı. Verilen puanlar sonunda Barbaros 118, Serhat ise 117 puana ulaştı.


Masterchef Şampiyonu Canlı Yayında Belli Oldu!
Masterchef'in şampiyonunu belirleyecek oyun canlı yayında yapıldı. 6. ve son oyun için yarışmacılardan kendi imza yemeklerini hazırlamaları istendi. Serhat, karamelli bonfile, ızgarada istiridye mantarı, ekşili nar sosu ve tütsülenmiş patates püresinden oluşan 'benim hikayem' adını verdiği imza tabağını hazırladı. Barbaros ise kalkan balığı ve kök sebzeleri kullanarak 'dipten gelen lezzet' adını verdiği imza tabağını hazırladı. Yapılan yemekler şeflerin beğenisine sunuldu.


Şeflerin verdiği oylar sonucunda 144 puana ulaşarak Masterchef Türkiye'nin şampiyonu Serhat Doğramacı oldu.


Şunlara da göz atın;


Yeniliklerden haberdar olun!

Lezzet’ten sürekli haberdar olmak istiyorsanız e-posta adresinizi girerek kaydolun!