Babalar Günü için en lezzetli hediyeler

Babalar Günü yaklaşıyor ve bu günü kutlarken babalarımıza hediye seçmenin yanında güzel lezzetler hazırlayarak çok şık bir sofra da hazırlamayı ihmal etmeyeceğiz. Peki, bu özel gün için neler yapılabilir?
Babalar Günü için en lezzetli hediyeler
12 Ekim 2023, 15:26

Babalar Günü çok özel bir gün ve bu yıl pandeminin etkileri de azalırken belki daha da büyük özenle kutlayacağımız bir gün olacak. Uzun zamandır kısıtlamalar nedeniyle evlerinde izole şekilde yaşayan 65 yaş üstü anne babalarımız sıcak sosyal ilişkiler kurmaya her zamankinden daha çok ihtiyaç duyuyorlar. Dolayısıyla, bu yıl Babalar Günü için hoş bir kutlama yapmak, güzel bir masa donatmak ve ailemizi bu masanın etrafında toplamak çok daha anlamlı olacak.


Bu özel günü kutlamak için güzel bir sofra hazırlarken, bizim tavsiyemiz, daha az karbonhidrat ve gluten içeren, daha fazla lif ve sebze ağırlıklı, daha sağlıklı menüler tercih etmeniz olacaktır. Malumunuz, pandemi kısıtlamaları nedeniyle uzun süre evlerinde hareketsiz yaşamak zorunda kalan anne babaların ağır yemeklerle sağlıklarını riske atmak istemeyiz. Kültürümüzün en güzel lezzetlerinden olan zeytinyağlılar, harika sebze yemekleri, et, tavuk veya balıkla birleşen güzel salatalar, buharda pişmiş sebzeler ve yine zeytinyağı ile hazırlanmış soslar...


Babalar günü hediyeleri konu olunca klasik kravat, cüzdan gibi hediye seçenekleri herkesin kolayına geliyor olabilir ama gelin bu yıl daha anlamlı, daha sağlıklı, daha özenli bir hediye seçelim. Babalarımıza sağlık hediye edelim. Çok sağlıklı bir omega 3 kaynağı olan ve vücut direncini artıran, kalp ve damar sağlığı için de faydaları kabul edilen, Türkiye’nin en lezzetli zeytinlerinden üretilmiş zeytinyağlarını anlamlı bir hediye olarak, babalarımıza armağan edelim. Başka hediyelerin de yer aldığı bir hediye paketiniz olabilir ancak, sabah kahvaltılarında, öğlen ve akşam öğünlerinde hem salatalarda, hem de yemeklerde kullanılabilecek zeytinyağına dair anne babalarımıza bilinç kazandırmak için zeytinyağı bu yıl çok da anlamlı bir hediye olmaz mı?


Sıvı yağ fiyatları veya zeytin yağı fiyatları arasında biraz araştırma yaparak, hem bütçenize uygun, hem de aileniz için sağlıklı lezzetler pişirmeye uygun zeytinyağı seçeneklerini bulabilirsiniz.


Babalar Günü lezzetleri için zeytinyağı kulanımında hemfikirsek, lezzet olarak seçebileceğiniz malzemelere gelince: Lifli besinleri bolca kullanmanızı tavsiye ederiz. Lifler, bağırsaktaki yararlı organizmaların işlevlerine devam edebilmeleri için çok hayati besinlerdir ve bu yararlı bakteriler tarafından kısa zincirli yağ asitlerine dönüştürülerek, vücuda çok faydalı besinler olarak tüketilir. Alzheimer’dan, vücut yağlanmasına veya diyabete kadar, özellikle de ileri yaşlarda ortaya çıkan sorunları önleme açısından ciddi faydaları olduğu bilinen kısa zincirli yağ asitlerini vücudumuza kazandırmak için her öğünde lifli besinler tüketmek gerektiğini de unutmamalıyız.

Kategoriler

Benzer Yazılar

Lezzet Logo