ANASAYFA PÜF NOKTASI KURABİYE AŞKINA!

KURABİYE AŞKINA!

Kurabiye aşkına!

Herhangi bir lezzeti misafirlerinize sunarken yaratıcılığınızı konuşturup tarifin süsleme kısmında ekledikleriniz kadar kullandığınız tabak, bardak ve aksesuarın da büyük önem taşıdığı kuşkusuz. Kurabiye de bunu uygulayabileceğiniz yegane lezzetlerden biri. Kurdelelerden, kumaşlardan, peçetelerden, orijinal tabaklardan, özellikle de çocuklara ikram ediyorsanız şeker hamurundan hatta oyuncaklardan bile yararlanabilirsiniz.

Yumurta kurabiyeler

Çeşitli kalıplarla dilediğiniz şekillerde kurabiyeler yapabilirsiniz. Diyelim ki yumurta şeklinde kurabiye hazırlıyorsunuz. Üzerine şeker hamurundan dilediğiniz gibi motifler yapıp birbirine uygun veya zıt renkler seçerek eğlenceli hale getirebilirsiniz. Hediyelik olarak hasır kutulardan yararlanabilir, kurabiyelerinizi kumaş içinde ya da renkli paket kağıtlarına sararak sunabilirsiniz.

Rengarenk detaylar

Çiçekçiden hasır ipler ya da rengarenk kurdeleler alıp kurabiyeleri üst üste yerleştirerek bağlayabilirsiniz. Ya da renkli cam kavanozlar seçip, içlerine hazırladığınız kurabiyelerinizi doldurun. Renkli kurdelelerle bağlayarak sevdiklerinize armağan edebilirsiniz. Çikolatalı süslemeler Hazırladığınız kurabiyenin rengine göre krema ya da eritilmiş çikolata ile üzerini süsleyebilirsiniz. Kurabiyeleri tabakta servis edecekseniz mutlaka kurabiyenizin rengine göre servis tabağı seçmeye özen gösterin. Zıt renkler seçerseniz her zaman daha iştah açıcı ve belirgin bir sunum gerçekleştirmiş olursunuz. Peçete seçimi de kurabiye ve tabağın rengine göre uyumlu olmalı.


Yeniliklerden haberdar olun!

Lezzet’ten sürekli haberdar olmak istiyorsanız e-posta adresinizi girerek kaydolun!