Yılbaşı Şarkıları: Yılbaşı Ruhunu Yansıtan En İyi 20 Şarkı

Sevdikleriniz ile kurduğunuz lezzetli yılbaşı sofralarınızda bu şarkılar size eşlik etsin. Yılbaşı ruhunu yaşatacak, birbirinden keyifli 20 farklı yılbaşı şarkısını sizler için derledik. Bu müzik listesine bayılacaksınız!
Yılbaşı Şarkıları: Yılbaşı Ruhunu Yansıtan En İyi 20 Şarkı
12 Aralık 2023, 17:03

Yılın en sevilen zamanlarından biri olan yılbaşı zamanı yaklaşıyor. Bu süreçte gününüzü daha eğlenceli hale getirmek için harika bir çalma listesine ihtiyaç duyulabilir. Yılbaşı kesinlikle onlardan biri ama dürüst olmak gerekirse, yılbaşı şarkıları yılbaşından önce dinlenmeye başlar. Sevdikleriniz ile kurduğunuz lezzetli yılbaşı sofralarınızda bu şarkılar size eşlik etsin. Yılbaşı ruhunu yaşatacak, birbirinden keyifli 20 farklı yılbaşı şarkısını sizler için derledik. Bu müzik listesine bayılacaksınız!

Yılbaşı Ruhunu Yansıtan En İyi 20 Şarkı

 1. All I Want for Christmas Is You (1994)

Yılbaşı şarkısı denildiğinde akıllara ilk gelen şarkılardan biridir. Mariah Carey'nin Noel şarkılarıyla dolu koca bir albümü var ama bu neşeli pop şarkısı onun en kalıcısı. Aslında o kadar kalıcı ki şarkı, ilk kaydedilmesinden 27 yıl sonra, 2021'in sonunda Billboard listelerinde 1 numaraya yükseldi.

 1. Last Christmas (1984)

George Michael ve Andrew Ridgeley'den oluşan pop ikilisi Wham!, bu şarkıyı 1984'te yayınladı, ancak yıllar boyunca birçok cover versiyonuna ilham vermesine rağmen, 2017'ye kadar (Michael'ın ölümünden sonra) listelerin zirvesine çıkmadı.

 1. Jingle Bell Rock (1983)

Yılbaşı klasiklerinden jingle bell rock eğlenceli yorumu ile oldukça keyifli yılbaşı şarkılarından biridir. 

 1. Rockin' Around the Christmas Tree (1958)

Brenda Lee bu tatil favorisini kaydettiğinde sadece 13 yaşındaydı. Muhtemelen insanların bugün hala onu dinleyeceğini tahmin etmemişti. Hala gündem olan oldukça beğenilen yılbaşı şarkısıdır. 

 1. Let It Snow! Let It Snow! Let It Snow! (1948)

Frank Sinatra'nın bu cazip tatil şarkısı, hepimizin aşk-nefret ilişkisi içinde olduğu o soğuk kış havasıyla ilgili. Orijinal Noel albümünde olmamasına rağmen, güncellenmiş derleme albümünde yer aldı.

 1. Santa Baby (1953)

Eartha Kitt'in bu şarkısı, oldukça abartılı Noel hediyeleri istemekle ilgili. Bu bir tatil şarkısı olmasına rağmen, şimdiye kadarki en tanınmış şarkılarından biridir.

 1. It's the Most Wonderful Time of the Year (1963)

Yılabşı zamanının yılın en sevilen zamanı olduğunu güzel melodiler eşliğinde anlatan bu şarkı keyidli sofralarınıza çok yakışacaktır.

 1. A Holly Jolly Christmas (1965)

"Rocking Around the Christmas Tree" ve "Run Rudolph Run" da dahil olmak üzere tonlarca başka popüler Noel şarkısı yazan Johnny Marks tarafından yazılmıştır.

 1. White Christmas (1942)

Bing Crosby'nin pitoresk bir Noel sahnesiyle ilgili klasik hiti, şimdiye kadarki en popüler tatil şarkılarından biridir - Guinness Dünya Rekorları bile onu tüm zamanların en çok satan single'ı olarak adlandırdı.

 1. Happy Xmas (War Is Over) (1971)

John Lennon ve Yoko Ono, bunu Harlem Topluluk Korosu ile Vietnam Savaşı'na karşı bir protesto şarkısı olarak kaydetti ve sonunda klasik bir Noel hiti oldu.

 1. The Christmas Song (1946)

Oldukça beğenilen klasik şarkılardan biridir. The christmas song keyifli müziği ile sevilir. 

 1. Frosty the Snowman (1947)

1947 yapımı bu şarkı hala sevilen hit yılbaşı şarkılarıdnan biridir. 

 1. Jingle Bells (1960)

Ella Fitzgerald'ın bu Noel klasiğinin caz yorumu bir tatilin vazgeçilmezidir. 

 1. Blue Christmas (1957)

Elvis Presley'in bu şarkının kaydı en bilinen versiyonu, ancak merhum şarkıcı Millie Kirkham ile yapılan bir röportaja göre, söylentiye göre en başta şarkıyı söylemek bile istememiş. Ancak en sevilen şarkılardan biri haline geldi.

 1. It Must Be Santa (2009)

Bob Dylan, bir Noel albümü için garip bir uyum gibi görünüyor, ancak Noel in the Heart'ta kimsenin karşı koyamayacağı bu gösterişli, akordeon dolu melodi var.

 1. Santa Claus Is Comin' to Town (1985)

Santa Claus is Coming To Town "Noel Baba Kasabaya Geliyor" sözleri ile keyifli bir yılbaşı şarkısı. 

 1. Wonderful Christmastime (1980)

John Lennon, bir Noel klasiği yapan tek Beatles üyesi değildi: Paul McCartney, Noel'deki güzel hisler hakkında yazdı.

 1. Give Love on Christmas Day (1985)

The Jackson 5, bu şarkıyı klasik bir tatil şarkısı haline getirdi, ancak New Edition, bu güncellenmiş yorumda şarkıya kendi havasını verdi.

 1. Santa Tell Me (2014)

Ariana Grande'nin en sevilen şarkılarından biri yılbaşı sofralarınıza çok yakışacak. 

 1. 8 Days of Christmas (2001)

Beyoncé, Destiny's Child'ın üyesiyken çıkartılmış bu şarkı yılbaşı zamanı en sevilen şarkılardan sadece biri.  Noel klasiğinin bu kısaltılmış versiyonu her yerdeki müzik setlerinden gürledi.

Şunlara da göz atın;

 1. Yılbaşı yemekleri
 2. Kolay yılbaşı tatlıları
 3. Yılbaşı sofrasında nelere dikkat edilmeli?
 4. Yılbaşı için sağlıklı menü önerileri
 5. Yılbaşı çiçeği kokinanın bakımı nasıl yapılır?
Kategoriler

Benzer Yazılar

Lezzet Logo