Yapışmaz Tavaları Ne Sıklıkta Değiştirmelisiniz?

Yapışmaz tavalar mutfakta hayat kurtaran ürünlerden biridir. Sizler için yapışmaz tavaları ne sıklıkla değiştirmelisiniz anlattık. İşte, yapışmaz tavaları ne sıklıkla değiştirmelisiniz:
Yapışmaz Tavaları Ne Sıklıkta Değiştirmelisiniz?
21 Şubat 2023, 17:00

Yapışmaz tavalar mutfakta hayat kurtaran ürünlerden biridir. Hiçbir şey sonsuza kadar sürmez ve söz konusu yapışmaz tavalar olduğunda, daha doğru sözler hiç söylenmemiştir. Ne de olsa, yapışmaz tavalarda asla metal gereçler kullanmamanız ve üzerlerinde çizikler varsa onları atmamanız için bir neden var.

Yapışmaz tavalar yapışmaz çünkü yumurtaları çırpmayı, mükemmel ızgara peynirli sandviç yapmayı veya aşırı miktarda yağ kullanmadan keklerinizi çevirmeyi kolaylaştıran kimyasal bir teflon kaplamaya sahiptirler. Ayrıca temizlenmelerini kolaylaştırır. Bu tencere ve tavalar o kadar popüler ki, 2021'de yapılan pazar araştırması, yapışmaz pişirme kaplarının 10,79 milyar $'a ulaştığını ve 2028'de 15,39 milyar $'a çıkacağı tahmin ediliyor.

Ancak bu mutfak gereçleri ne kadar harika olursa olsun, yapışmaz özellikleri geçicidir ve sık sık değiştirme ihtiyacına yol açabilir. Görünür çizikleri olan veya yapışmaz kaplamasının çoğunu kaybetmiş bir yapışmaz tavanız varsa, onu değiştirme zamanının geldiğini düşünmek hiç akıllıca olmasa da, aramanız gereken tek işaret bu değildir.

tava

Her 5 İla 7 Yılda Bir Değiştirin

Hasarlı yapışmaz tavalarla yemek pişirmek en sevdiğiniz yemekleri mahvedebilir, bu yüzden zaman zaman kontrol etmelisiniz. Ne arıyorsun? En sevdiğiniz yapışmaz tava veya fırın tepsisi eğri görünüyorsa, en sevdiğiniz mutfak alışverişi uygulamasını çalıştırmanın ve yenilerini satın almanın zamanı gelmiş olabilir. Eğilme zararsız bir sorun gibi görünebilir, ancak sürekli pişmeyen yemeklerle bazı mutfak sorunlarına neden olabilir. Başka bir işaret renk değişikliğidir. Yapışmaz tavalarınızın rengi koyulaştıysa, yapışmaz kaplamanın yapışmaz süper gücünü kaybetmesi ve pişirdiğiniz şeye bulaşması ihtimali yüksektir.

Dikkatli olursanız ve yapışmaz pişirme kaplarınıza ekstra özen gösterirseniz ne olur? Muhtemelen, hangi malzemeden yapıldığına bağlı olarak size beş ila yedi yıl dayanabilir. Geleneksel yapışmaz tavalar, seramikten yapılanlara göre daha uzun süre dayanır. Tabii ki, yapışmaz tavanızı gerçekten seviyorsanız ve denemek ve tamir etmek istiyorsanız, bunun için yapışmaz pişirme kabı spreyi kullanmanızı tavsiye edip etmediklerini öğrenmek için önce markasına danışmalısınız.

Şunlara da göz atın;

  1. Gözleme tavası nasıl olmalı?
  2. Teflon tava nasıl temizlenir?
  3. Karbon çelik tava nasıl temizlenir?
  4. Granit tava sağlıklı mı?
  5. Dökğm tava ve tencere kullanım rehberi 
Kategoriler

Benzer Yazılar

Lezzet Logo