TasteAtlas Dünyanın En İyi Sandviçlerini Seçti: Türkiye 1. Sırada!

Yerel yemeklerin keşfedilmesini sağlayan TasteAtlas, geçtiğimiz günlerde dünyanın en iyi sandviçlerini açıkladı. İlk sırayı ise Türkiye kazandı. İşte, 1. sıraya oturan Türkiye'nin en iyi sandviçi:
TasteAtlas Dünyanın En İyi Sandviçlerini Seçti: Türkiye 1. Sırada!
03 Mart 2023, 13:46

Yerel ve geleneksel yemeklerin keşfedilmesini sağlayan TasteAtlas, dünyanın farklı yerlerindeki lezzetlerin haritasını paylaşıyor. 'Dünyanın en iyi sandviçi nerede yenir?' sorusuna cevap arayan site, gıda profesyonellerinin önerdiği ve en çok oy alan sandviçleri sıraladı.

tombik döner

Dünyanın En İyi Sandviçi Tombik Döner Seçildi!

Ekmek, et döner, marul, soğan ve domatesten oluşan tombit döner, sitede 5 üzerinden 4.7 yıldız alarak listenin ilk sırasına oturdu. TasteAtlas'ın 'Tombik veya gobit kebabı, kıyılmış etin pide ekmek olarak bilinen çörek şeklindeki bir gözleme içine doldurulduğu bir döner kebap çeşididir . Ekmeğin dışı çıtır, içi yumuşaktır.' yorumuyla paylaştığı tombik döner, Türkiye'yi ilk sıraya taşıdı. Listenin 16.sırasında ise İzmir'in coğrafi işaretli ürünü 'kumru' yer alıyor. 

Dünyanın En İyi Sandviçleri

Gelin, listedenin ilk 10'unda yer alan sandviçlere de göz atalım;

  1. Tombik Döner - Türkiye
  2. Butifarra - Peru
  3. Lomo Sandviç - Arjantin
  4. Casus - ABD
  5. Bánh mì heo quay - Vietnam
  6. Istakoz Rulosu - ABD
  7. Çoripan - Arjantin
  8. Tost Skagen - İsveç
  9. Sanguche de Milanese - Arjantin
  10. Arepa Andina - Venezuela

İlk 50'de yer alan sandviçler ise şu şekilde;

dünyanın en iyi sandviçleri

Kaynakça

Lezzet Dergisi, tüm yayınlarını güvenilir kaynaklara dayandırır. Tüm yayınlar Lezzet Dergisi bünyesinde bulunan ya da danışmanlık alınan uzmanlar tarafından onaylanır. Doğru ve güvenilir bilgi sunmak için izlediğimiz sürece Lezzet Test Ekibi sayfasından ulaşabilirsiniz.
Kategoriler

Benzer Yazılar

Lezzet Logo