Profesyonel Cilt Bakımından Sonra Nelere Dikkat Edilmeli?

Cildin pürüzsüz ve sağlıklı görünmesini sağlayan profesyonel cilt bakımından sonra ne yapmalıyız? İşte, profesyonel cilt bakımından sonra dikkat edilmesi gerekenler:
Profesyonel Cilt Bakımından Sonra Nelere Dikkat Edilmeli?
08 Mart 2024, 12:29

Profesyonel cilt bakımı, aynı zamanda medikal cilt bakımı olarak da bilinir. Bu bakım alanında uzman kişiler tarafından dermokozmetik ürünler ve teknolojik cihazlar kullanılarak yapılır. Cildin yoğun bir şekilde temizlenmesini sağlayan cilt bakımında amaç, cildin ölü derilerden arınmasını sağlamak, lekeli görünümü hafifletmek, gözenekleri temizlemek ve daha pürüzsüz bir görünüm elde etmektir. Ancak cilt yüzeyi yenilendiği için cilt eskiye kıyasla daha savunmasız olabilir. Profesyonel cilt bakımının ardından kızarıklık ve hassasiyet görülebilir. Bakım esnasında kimyasal peeling, mezoterapi, dermapen, leke tedavisi, hydrafacial ve PRP tedavisi gibi adımlar uygulandığı için, sonrasında bazı noktalara dikkat etmek gerekir. 

Profesyonel Cilt Bakımından Sonra Nelere Dikkat Etmeliyiz?

  1. Güneş kremi

güneş kremi

Güneş kremi, profesyonel bakımdan sonra atlanmaması gereken adımlardan biridir. Cildi UV ışınlarına karşı korumak için, cilt tipine uygun bir koruyucu krem sürebilirsiniz. 

  1. Nemlendirici ve onarıcı ürünler

nemlendirici krem

Profesyonel cilt bakımından sonra, cildin nem dengesini sağlamak ve cilt bariyerini onarmak için, mutlaka onarıcı etkisi olan kremler kullanılmalıdır. Cildi nemlendirmek, kuruma probleminin giderilmesine yardımcı olur.

  1. Antioksidan serumlar

antioksidan serum

Cilt görünümü tazelemek için, antioksidan içeren serumlar kullanabilirsiniz. Bu serumlar cilt yapılanmasını destekler ve kolajen üretimini artırır. Bu sayede hassaslaşan cilt kendini daha kısa sürede toparlar.

  1. Aşırı bakımdan kaçınmak

aşırı bakım

Profesyonel cilt bakımından sonra, cildi birkaç gün rahat bırakmak gerekir. Bu süre içinde aşırı peeling yapılmamalı, tahrişe yol açabilecek toniklerden uzak durulmalı ve tütün ürünleri kullanımından kaçınılmalıdır. Ayrıca aşırı makyaj yapmamak da önemlidir. Bu sayede cilt kendini dengeleyerek daha hızlı bir sürede iyileşir.

Şunlara da göz atın;

  1. Soğuk havalarda cilt bakımı önerileri
  2. Lazer sonrası cilt bakımı nasıl olmalı?
  3. Menopozda cilt bakımı nasıl olmalı?
  4. Ağda sonrası cilt bakımı nasıl olmalı?
  5. Erkekler için cilt bakımı önerileri
Kategoriler

Benzer Yazılar

Lezzet Logo