Mutfak Masası Nasıl Temizlenir?

Mutfak masası yemek yenilen, sohbet edilen bir masadır. Bu sırada masa oldukça kirlenir. Sizler için mutfak masası nasıl temizlenir anlattık. İşte, mutfak masası nasıl temizlenir:
Mutfak Masası Nasıl Temizlenir?
12 Ocak 2023, 11:51

Mutfak masası genellikle kağıtların ve kişisel eşyaların biriktiği, içeceklerin döküldüğü ve toz ve yiyecek parçalarının biriktiği yerdir. Tüm bunlar, yemeklerinizi gerçekten yemeniz için size çok az yer bırakır. Ancak masanızı silmek için doğru ürünleri kullanarak ve ardından dağınıklığı ortadan kaldırmanın yollarını bularak, mutfak masanız yeniden toplanıp eğlenmek için düzenli ve temiz bir yer olabilir. Sizler için mutfak masası nasıl temizlenir anlattık. İşte, mutfak masası nasıl temizlenir:

Ahşap Masa Nasıl Temizlenir?

 1. Masayı nemli bir bezle silin. Bir bezi hafifçe nemlendirin ve masanın yüzeyinde silin. Bezin toz tutması ve geride tüy bırakmaması için mikrofiber bir bez veya eski bir tişört kullanın.
 2. Masayı bir temizleme solüsyonuyla silin. Ya ticari bir ahşap temizleyici satın alın ya da ılık su, 1 - 2 yemek kaşığı beyaz sirke ve birkaç damla bulaşık deterjanı solüsyonu yapın. Mikrofiber bir bezi veya eski bir tişörtü temizleyiciyle nemlendirin ve kirli görünen ve hissedilen alanlara odaklanarak masayı silin.
 3. Sert kirleri mineral ispirtolarla silin. Sabun veya ticari temizleyiciler masadaki tüm kalıntıları çıkarmazsa, bir bezi mineral ispirtoyla nemlendirmeyi ve zorlu lekeleri ovalamayı deneyin. Mineral ispirtolar genellikle ahşap üzerinde kullanım için güvenlidir, ancak emin olmak için önce göze çarpmayan bir alanda test etmeyi deneyin.
 4. Masayı ahşap cilası ile parlatın. Silikon ahşabı emip ona zarar verebileceğinden, silikonlu ürünlerden kaçınarak yerel hırdavat veya ev geliştirme mağazanızdan bir ahşap cilası satın alın. Balmumu silmek için bir bez, masayı cilalamak ve cilalamak için başka bir bez kullanın.
 5. Masanın çatlaklarını temizlemek için eski bir diş fırçası kullanın. Kir, ahşabın içindeki kılcal çatlaklara düşebilir, bu nedenle eski bir diş fırçası bulun veya yalnızca temizlik için kullanmak üzere bir tane satın alın. Tozu ve kiri çıkarmaya çalışmak için kılları uzun süpürme darbeleriyle çatlakların içine doğru fırçalayın.

Ahşap Olmayan Bir Masa Nasıl Temizlenir?

 1. Masayı kuru bir bezle silin. Masadaki tozu, kiri veya yiyeceği silmek için tüy bırakmayan bir bez kullanın. Tamamen şeffaf olan bir cam masanız varsa alt tarafı da silin.
 2. Masayı nemli bir bezle silin. Temel temizlik için bir bezi ılık suyla nemlendirin ve masanın yüzeyini silin. Masa çok kirliyse, bir kase ılık suyu birkaç damla bulaşık deterjanıyla karıştırın ve masayı silmeden önce bezi bu sabunlu solüsyonla nemlendirin.
 3. Masaya sirke solüsyonu püskürtün. Beyaz sirke ve sudan oluşan bir solüsyon hazırlayın ve bunu bir sprey şişesine dökün. Solüsyonu masaya püskürtün ve ardından yüzey parıldayana kadar mikrofiber bir bezle silin.

Şunlara da göz atın;

 1. Kütük mutfak masası nedir?
 2. Mutfak masası alırken dikkat edilmesi gerekenler nelerdir?
 3. Mutfak eşyaları nasıl temizlenir?
 4. Ahşap mutfak dolapları nasıl temizlenir?
Kategoriler

Benzer Yazılar

Lezzet Logo