Masterchef Uğur Kardaş Kimdir, Kaç Yaşında, Nereli?

Masterchef 2018 şampiyonu olan Uğur Kardaş, All Star'a veda etti. Peki, Uğur Kardaş kimdir, kaç yaşında ve mesleği ne? İşte, Uğur Kardaş'ın biyografisi:
Masterchef Uğur Kardaş Kimdir, Kaç Yaşında, Nereli?
02 Ekim 2023, 11:49

Masterchef 2018 sezonunda kıyasıya mücadele eden ve şampiyon olmayı başaran Uğur Kardaş, diğer şampiyonlarla birlikte Masterchef All Star'a dahil oldu.

Uğur Kardaş Kimdir?

1996 yılında Çanakkale'de dünyaya gelen Masterchef Uğur, temel eğitimini Çanakkale'de tamamladıktan sonra Akdeniz Üniversitesi'ne girdi. Eğitimini bitirdikten sonra Çanakkale'de ''Uğur Chef'in Mutfağı'' isimli mekan girişiminde bulundu. Ancak kariyerine farklı restoranlarda devem etti. Türkiye'nin en ünlü steak restoranlarından birinde Executive Chef görevinde bulunan Uğur, 2020-2022 yılları arasında Türkiye, Almanya ve Hollanda'da 19 restorana danışmanlık yaptı. 

Menü danışmanlığı, strateji planlama ve maliyet hesaplama gibi birçok alanda çalışan Masterchef Uğur, aşçılık kariyerine de devam ediyor. 

uğur kardaş

Uğur Kardaş'ın Masterchef Performansı

Masterchef Uğur Kardaş, tüm sezonu başarıyla tamamlamış ve finalde Kerem Giritlioğlu ile karşı karşıya gelmişti. Finalde rakibini geride bırakarak 2018 şampiyonu olarak yarışmayı tamamladı. 

Uğur Kardaş

Masterchef Uğur Elendi Mi?

Uğur Kardaş, ilk haftada eleme potasına girdi. Eleme potasında Tanya ile son ikiye kalan Uğur, Masterchef All Star'da geçirdiği ilk haftadan sonra yarışmaya veda etti. 

Instagram'da Uğur Kardaş

İnstagram hesabında kendi tariflerini paylaşan Uğur Kardaş'ın 680 bin takipçisi var.

Daha fazlası için masterchef tariflerine göz atın.

Benzer Yazılar

Lezzet Logo