İzmir Kamp Alanları: İzmir'in En İyi 11 Kamp Alanı

İzmir'de kamp nerede yapılır? İzmir'in kamp alanları nerededir? İşte, aile ve arkadaşlarınızla birlikte gidebileceğiniz, temiz havanın keyfini çıkarabileceğiniz İzmir'in en iyi 11 kamp alanı:
İzmir Kamp Alanları: İzmir'in En İyi 11 Kamp Alanı
24 Nisan 2024, 22:34

Kamp, çadır veya karavanla evden uzakta gecelemeyi içeren açık hava etkinliğidir. Temiz havanın keyfini çıkartmak, yürüyüş yapmak, doğayla bütünleşmek için en sevilen aktivitelerden biridir. Özellikle son yıllarda artan kampçılık aktivitesi, tatil beldelerindeki kamp alanı sayısını da artırmıştır. En çok tercih edilen yerlerden biri ise, turizm cennetlerinden biri olan İzmir'dir. Aile ve arkadaşlarınızla hafta sonu kaçamağı yapabileceğiniz İzmir'in en iyi kamp alanlarını sizler için yazımızda derledik. İşte, İzmir'deki 11 farklı kamp alanı ve imkanları:

 1. İngiliz Burnu Foça


Deniz manzarasını seyretmek isteyenler için ideal bir yer. Akşam saatlerinde elektrik olmadığını göz önünde bulundurmayı unutmayın. Ücretli kamp alanında Wc, duş, elektrik ve temiz su hizmeti mevcut.


Adres: İsmetpaşa, 394. Sk., 35680 Foça/İzmir

Google haritalarda bakın.

 1. Hipo Kamp


İzmir'in Menderes ilçesinde bulunan Hipo Camp da, duş, tuvalet, yemek pişirme alanı, mini market, çocuk oyun alanı gibi birçok imkan bulunuyor. Kendi çadırınızda veya işletmeye ait çadırlarda kalabilirsiniz. Gitmeden önce arayarak bilgi almanızı öneririz.


Tel: 0232 798 74 44

Adres: Gümüldür İnönü, Meryem Ana Cd., 35480 Menderes/İzmir

Google haritalarda bakın.

instagram.com/hipocamp_camping

 1. Karagöl Orman Kampı


Güzel bir göl manzarasına sahip olan Karagöl orman kampında, tuvalet, çeşme, oyun parkı, büfe, çadır ve karavan alanları bulunuyor. Ancak yolunun bol virajlı olduğunu unutmayın.


Tel: 0537 835 01 08

Adres: Kır, 35670 Menemen/İzmir

Google haritalarda bakın.

 1. Acar Camping


İzmir'in Foça ilçesinde bulunan Acar Camping, tuvalet, elektrik, sıcak su, restoran, market ve elektrik imkanlarını sunuyor. Ancak 'damsız' girişler kabul edilmiyor. 


Tel: 0535 770 00 75

Adres: İsmetpaşa, Katdere Mevki Yolu, 35687 Foça/İzmir

Google haritalarda bakın.

instagram.com/acarcamping

 1. Teos Orman Kampı


Seferihisar'da yer alan Teos Orman Kampı, huzurlu bir şekilde kamp yapabileceğiniz alanlardan biri. Kamp alanında otopark, içme suyu, soyunma kabinleri, elektrik gibi hizmetler veriliyor. 


Adres: Sığacık, 139/6. Sokak,, No: 14, Seferihisar, 35460 İzmir

Google haritalarda bakın.

 1. Delikli Koy


Alaçatı'da yer alan Delikli Koy'da herhangi bir tesis bulunmamaktadır. Koyun yakınlarında kamp yapabilir ve plajı kullanabilirsiniz. 


Adres: Ovacık, 35930 Çeşme/İzmir

Google haritalarda bakın.

 1. Dereköy Kamp Alanı


Kemalpaşa - Torbalı yolu üzerinde bulunan Dereköy, İzmir'in en meşhur kamp alanlarından biridir. Orman kampı yapmak isteyenlerin tercihlerinden biri olan Dereköy kamp alanında, malesef elektrik bulunmuyor. Kamp olanakları ise WC, mangal ve su ile sınırlı.


Adres: Gökyaka, 35730 Kemalpaşa/İzmir

Google haritalarda bakın.

 1. Sazlıca Camping


Sazlıca plajlarında kamp yapmak isteyenler için, otopark alanı, duş, WC, büfe, elektrik, giyinme odası ve mangal alanları gibi hizmetler veriliyor. Gitmeden önce daha fazla bilgi almak için arayabilirsiniz.


Tel: 0232 825 13 13

Adres: Fatih, Oruç Reis Cd. 234-2, 35687 Foça/İzmir

Google haritalarda bakın.

instagram.com/sazlicacamping

 1. Deniz Çadır Kamp


Bademli Köyü'nde bulunan Deniz çadır kampı, 2002 yılından beri hizmet veriyor. 7 yaşa kadar olan çocuklardan giriş ücreti alınmıyor. Kampın içerisinde aydınlatma, WC, duş, büfe, elektrik ve otopark mevcut.


Tel: 0552 826 82 11

Adres: Salimbey, Bademli 38. Sokak No:16, 35980 Dikili/İzmir

Google haritalarda bakın.

instagram.com/denizcadirkamp

 1. Esinti Camping


Seferihisar'da yer alan Esinti Camping'e hem kendi aracınızla, hem de belediye otobüsleri ile gidebilirsiniz. Kampın olanakları arasında WC, duş, elektrik ve piknik alanları mevcut.


Adres: Mersin Alanı, Sahil Yolu Sk., 35485 Seferihisar/İzmir

Google haritalarda bakın.

instagram.com/esinticamping

 1. Kalemlik Orman Kampı


İzmir, Menderes'te yer alan Kalemlik orman kampında ziyaretçiler için WC, elektrik, duş, otopark, mangal, oyun parkı, market, klima, restoran ve plaj imkanları sunuluyor.


Tel: 0536 267 83 05

Adres: Çukuraltı Mah. Efetur Cad. Kalemlik Mevki Jandarma Karakolu Karşısı, 35495 İzmir

Google haritalarda bakın.

instagram.com/ormankampi


Şunlara da göz atın;

 1. Bursa piknik alanları
 2. İzmir'de ne nerede yenir?
 3. Ankara piknik alanları
 4. İstanbul piknik alanları
 5. İstanbul kahvaltı mekanları
Kategoriler

Benzer Yazılar

Lezzet Logo