İstanbul Piknik Alanları: İstanbul'un En İyi 16 Piknik Yeri

İstanbul'da piknik nerede yapılır? En iyi piknik alanları nerededir? İşte, aile ve arkadaşlarınızla gidebileceğiniz İstanbul'un en iyi 16 piknik alanı ve adres bilgileri:
İstanbul Piknik Alanları: İstanbul'un En İyi 16 Piknik Yeri
13 Mayıs 2022, 16:18

İstanbul'un yoğun kalabalığından, çalışma hayatından ve koşuşturmadan uzaklaşmak isteyenleri böyle alalım. Aile ve arkadaşlarınızla birlikte gidebileceğiniz, sohbet edip eğlenebileceğiniz İstanbul'un en iyi piknik alanlarını sizler için yazımızda derledik. İşte, İstanbul'un en iyi 16 piknik alanı:

  1. Aydos Mesire Yeri


Pendik, Kartal ve Sultanbeyli ilçelerinin ortasında yer alan Aydos, İstanbul'un en yüksek tepesi olarak bilinen Aydos Tepesi'nden manzarayı izleme imkanı veriyor. Deniz bisikletine binebileceğiniz Aydos Gölü de mesire yerinin içerisinde bulunuyor. Ormanın içinde yürüyüş yapmak, piknik ve mangal yapmak da mümkün. 


Adres: Yakacık Yeni, Poyraz Sk. No:8, 34882 Kartal/İstanbul

Google haritalarda bakın.

  1. Belgrad Ormanı


Sarıyer ilçesinin sınırları içinde yer alan Belgrad Ormanı, hafta sonu İstanbulluların en çok tercih ettiği piknik alanlarından biridir. Belgrad Ormanı'nda en çok doğa yürüyüşü, dağ bisikleti, piknik, mangal, barbekü gibi aktiviteler yapılıyor. Yürüyüş tutkunları için 6 km uzunluğunda yürüyüş parkuru da bulunuyor. Ormanın içinde bulunan üçgen ev, fotoğraf meraklıları için harikalar sunuyor.


Adres: Kemer, 34450 Sarıyer/İstanbul

Google haritalarda bakın.

  1. Bakırköy Botanik Park


Bakırköy ilçesinde yer alan Botanik Park, Atatürk ve çocuk temalı heykeller, rüzgar türbinleri, süs havuzları, gölet, çocuk oyun alanları, kuşlar için yapılmış bekleme alanları, piknik alanları ve sosyal tesisleri içinde barındırıyor. Özellikle çocuklu ailelerin görmesi gereken Botanik park, keyifli bir hafta sonu geçirmek isteyenler için ideal.


Adres: Osmaniye, 34146 Bakırköy/İstanbul

Google haritalarda bakın.

  1. Bahçeköy Fidanlığı


Maslak-Sarıyer yolu üzerinde yer alan Bahçeköy fidanlığı, birbirinden farklı ağaç türleriyle oldukça meşhur. Fidan üretimi ve dağıtım merkezi olarak bilinen Bahçeköy fidanlığında, hoş çiçek kokuları eşliğinde yürüyüş yapmak da mümkün. Fidanlığın içerisinde piknik yapmak isteyenler için de alanlar mevcut.


Adres: Kemer, Orman Fidanlık Mühendisliği 43-24, 34473 Sarıyer/İstanbul

Google haritalarda bakın.

  1. Çilingoz Mesire Yeri


Çilingoz, Çatalca'da yer alan, amatör olta balıkçıları için avlama yerleri olan, ormanda trekking imkanı sunan bir yerdir. Mekan kamp yapmaya uygundur. Ayrıca kır lokantası ve büfe bulunuyor.


Adres: Atatürk Mahallesi, 34540 Çatalca/İstanbul

Google haritalarda bakın.

  1. Emirgan Korusu